Anasayfa / Anasayfa / 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Artvin Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “15 Temmuz Şehitlerine” ithafen düzenlenen “Kahramanlık” konulu şiir-müzik dinletisi ve sergi yoğun ilgi gördü.

Ali Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, bazı daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, burada yaptığı konuşmasında, tarihte olduğu gibi, bugün de milletimizin birlik ve beraberliğini, refah ve huzurunu bozmak isteyenlerin, 15 Temmuz’da bir kez daha hain planlarını gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Demokrasiye karşı yapılan bu kalkışma, tanklara ve jetlere karşı göğsünü siper eden hamiyetperver milletin azim ve kararlılığıyla boşa çıktığını belirten Kahveci, “Demokrasi bilinci kazanmış olan bu millet,  ülkemizi ele geçirmek isteyen hainlerin bu oyununa karşı, ülkesini ve milli egemenliğini hiç kimseye kaptırmayacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. Ömer Halisdemir, Erol İnce, Dursun Acar ve daha niceleri… İçinde Çanakkale ruhu taşıyan, milli mücadele ruhu taşıyan bu millet, Alparslan’dan, Selçuklu’dan Osmanlı’dan devraldığı bu vatanı, Mustafa Kemal’in bize emanet bıraktığı bu vatanı ilelebet yaşatma azminde ve bilincindedir. Bugün huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu topraklarda bizlere düşen görev, her türlü hile ve tuzağa rağmen kardeşçe bir ve beraber yaşama arzumuzu, vatanımızı ve bağımsızlığımızı yüz yıl önceki aynı kararlı irade ile korumaktır.” dedi.

Tarihini bilmeyenlerin coğrafyalarını başkalarının çizeceğine vurgu yapan Kahveci,” İşte bu bilinçle, daha çok okumalı ve daha çok çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi, bu vatan için gözünü kırpmadan şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Düzenlediğimiz etkinliklere gerek il dışından gerekse ilimizden katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, değerli katkılarından dolayı Sayın Valimize şükranlarımı sunuyor, saygılarımı arz ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından kahramanlık temalı şiir ve türküler okundu.

Daha sonra etkinlikte, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Öğrenci Gözüyle 15 Temmuz” sunulu Türkiye geleninde dereceye giren ve Artvin genelinde resim, şiir, kompozisyon, afiş, maket ve web tasarım yarışmalarında derece giren öğrencilere ödülleri ve belgeleri Vali Doğanay ile protokol tarafından verildi.

Etkinlik, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” temalı serginin gezilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir