Artvin Valisi Doğanay, Şehit Ailesinin Düğün Törenine Katıldı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, şehit er Ramazan Köse’nin kardeşi Ufuk Köse’nin düğününe katıldı.

Borçka ilçesinde yapılan düğünde şehit ailesini yalnız bırakmayan Vali Doğanay, şehidin anne ve babasına hayırlı olsun dileklerini iletti. Şehidin evine gerçekleştirilen taziye ziyaretlerinde tanışan şehidin kardeşi Ufuk Köse (26) ile Tuğba Güner (22), düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Borçka Belediye Başkan Vekili Mehtap Şentürk’ün gençlerin nikahları kıyarken, Vali Doğanay ile Erzurum Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Erol Aksakal nikah şahidi oldu.

Vali Doğanay, yaptığı açıklamada, şehit Ramazan Köse’nin kardeşinin düğününe katılarak şehit ailesinin yanlarında olmak istediklerini söyledi. Genç çiftlere mutluluklar dileyen Doğanay, “Şehitlerimize olan minnet borcumuzu ödeyemeyiz. Ama en azından onların emaneti olan ailelerine her zaman sahip çıkmak için elimizden gelen gayreti devletimiz ve bizler göstermeye çalışacağız.” dedi.

Düğüne, şehidin annesi Gülşen, babası Begcan Köse ve yakınları, gelinin ailesi ile Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, ilçe jandarma komutanı, ilçe emniyet amiri, Erzurum Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı Erol Aksakal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ramazan Köse, 2014 yılında Hakkari’ninYüksekoba ilçesinde şehit olmuştu.

 

AVBM

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir