Anasayfa / Anasayfa / 21 Mart Dünya Ormancılık Günü Ve Ağaç BayramıKutlandı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü Ve Ağaç BayramıKutlandı

Artvin’de 21 Mart Dünya Ormancılık Günü Ve Ağaç Bayramı Kutlamaları Başladı

Artvin’de, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü olması münasebetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile Orman Haftası Kutlamaları başladı.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayan kutlamalara, Artvin Orman Bölge Müdür Vekili Ali Uzuncan veArtvin Orman Bölge Müdür Vekili Muammer Tizi, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende şu ifadelere yer verildi: “1971 tarihinde  Birleşmiş Milletler (BM) örgütünce Kuzey Yarım Küre’de ilkbahar,  Güney Yarım Küre’de de  sonbaharın başlangıç günü olan 21 Mart,  Dünya Ormancılık Günü ilan edilmiş ve ayrıca ülkemizde 21, 26 Mart tarihleri arası Orman Haftası olarak kutlanmaya başlanmıştır. Hafta boyunca ormanları bilinçli kullanmanın korumanın önemi değişik etkinliklerle anlatılarak tüm insanların ormanlara karşı duyarlı ve bilinçli olması sağlanmaya çalışılmaktadır. Şunu iyi biliyoruz ki gelecek kuşaklara temiz bir çevre bırakılabilmenin en iyi yolu ormanların genişletilmesinden geçmektedir.  Bu amaçla 21-26 Mart tarihleri arası Orman Haftası etkinlikleri münasebetiyle etkinliklere yer vereceğiz.”

Tören Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve konuşmanın ardından sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir