Anasayfa / Anasayfa / Anne Sütünün Teşviki Ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Gerçekleştirilldi

Anne Sütünün Teşviki Ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Gerçekleştirilldi

Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü,  Anne Sütünün Teşviki Ve    Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programını gerçekleştirdi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün bakanlık tarafından yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında çalışmalarımız devam    ediyor.

Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar   doğrultusunda Eğitim Salonunda Halk Sağlığı Müdürlüğünden Çocuk Gelişimcisi Evrim Sever ve Merkez Toplum Sağlığı Merkezinden Diyetisyen Çağla Hakyemezoğlu tarafından “Bebek Dostu Aile Hekimliği Birimi” olmak isteyen aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına “Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı” konulu eğitim verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere 16 Mayıs 2017 tarihli ve 30068 Sayılı Resmî Gazete ile Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği’nde birtakım düzenlemeler yapılmış olup bu kapsamda ilgili Yönetmelik EK-1 ile belirlenen Aile Hekimliği Birimi Gruplandırmasında bütün aile hekimliği birimlerine yönelik olarak “Bebek dostu aile hekimliği birimi belgesine sahip olup bu hizmet sunulmaktadır.” şartı getirilmiştir. Diğer yandan bu düzenlemenin 2017 yılı Eylül ayına kadar tamamlanması gerekmekte olduğu hususu hüküm altına alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

Eğitim; katılımcılara Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.Osman Dursun tarafından katılım belgesi takdimi ile sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir