Anasayfa / Anasayfa / Arhavi Kaymakamlığı’na Hasan Ongu Atandı

Arhavi Kaymakamlığı’na Hasan Ongu Atandı

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydin Havran Kaymakamlığına atanırken, Arhavi Kaymakamlığına Hakkâri Vali Yardımcısı Hasan Ongu atandı.

Kaymakam Şeref Aydin atama kararının Resmi Gazetede yayınlanması ardından ilçede veda ziyaretlerine başladı Arhavi’de görev yaptığı sürece ilçe halkı ile her zaman kurduğu sıcak dostlukları asla unutmayacağını söyleyen Aydin “Zaman buldukça Arhavi’yi ziyaret edeceğim, Arhavililerde Havran ’da kendilerini konuk edecek bir dostları olduklarını bilsinler. Arhavi’ye her zaman hizmetin en iyisini yapmaya çalıştım. Hakkim var ise ben helal ediyorum, Arhavi’yi ben yaşadıkça unutmayacağımın da bilinmesini isterim” dedi.

Arhavi Kaymakamlığına atanan Hakkâri Vali Yardımcısı Hasan Ongu’nun da önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek göreve başlayacağı öğrenildi.

Hasan Ongu Kimdir?

1981 yılında Bursa’da doğan Hasan Ongu, aslen Erzurumludur. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı ve 2006 yılı Ağustos ayında mülkî idare amirliği mesleğine intisâb etti. Teftiş stajını Isparta’da, kaymakam refikliği stajını Konya-Seydişehir’de tamamladıktan sonra Konya-Derebucak’ta kaymakam vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere’de 1 yıl kaldı ve Southampton Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde “Vatandaşlık ve Demokrasi” üzerine yüksek lisansını tamamladı. 93. dönem kaymakamlık kursunu bitiren Hasan ONGU, Mart 2009-Eylül 2011 tarihleri arasında Kırıkkale-Sulakyurt Kaymakamı, Eylül 2011-Ağustos 2013 tarihleri arasında Erzincan-Kemah Kaymakamı, Eylül 2013 – Temmuz 2015 tarihleri arasında ise Artvin Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 30 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Hakkâri Vali Yardımcılığı görevine atandı. Son açıklanan kararname ile Arhavi Kaymakamlığına atandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir