Anasayfa / Anasayfa / Artvin Defterdarlığı Kan Toplamam Kampanyasına Katıldı

Artvin Defterdarlığı Kan Toplamam Kampanyasına Katıldı

Kızılay Artvin’de 6 Günde 300 Ünite Kan Topladı

Artvin Defterdarlığı “Kan Ver, Hayat Ver” kampanyası kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Artvin Defterdarı İbrahim Bayraktar ve kurum personeli 28’incisikutlanan Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında tapulumda farkındalık uyandırmak amacıyla Artvin Valilik Önünde Türk Kızılay’ı tarafından “Kan Ver, Hayat Ver”  sloganıyla gerçekleştirilen kan toplamam kampanyasına katılarak kan bağışında bulundu.

Defterdar Bayraktar  Artvin’de vergi haftasını etkinlikleri kapsamında değişik faaliyetlerde bulundukları ifade ederek  bu etkinlikler kapsamında Türk Kızılay’ının kan toplama faaliyetine katılarak kurum olarak kan bağışında bulunduklarını söyledi.

Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Burçak Şen Çiğdem ve Ekip Başkanı Dr. Barış Kirmanoğlu, 6 günde Artvin’de 300 ünite kan toplandığını vurgulayarak Artvin halkının kan bağışı konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı herkese teşekkür etti.

Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezine bağlı olarak Türk Kızılay’ı olarak Artvin Gümüşhane Rize, Giresun ve Trabzon ilinde 20 gündür kan bağışı toplandığını ifade Çiğdem “ Kan acil değil sürekli devam eden bir ihtiyaçtır. İnsanlarımız kanın acil bir ihtiyaç olduğunu düşünüyor ancak şunu unutmayalım ki kan sürekli bir ihtiyaçtır. Bir ünite kan 3 kişiye hayat veriyor. Bu bilinci daha fazla yangınlaştırmamız gerekiyor. 6 günde Artvin’de 300 ünite kan toplandı. Bu standartların üzerinde bir sayı. Durum karşısında memnunuz. Kan bağışında bulunan tün Artvinli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugünde Artvin Defterdarlığı toplu olarak gelip kan bağısında bulundular. Ben kan veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir