Anasayfa / Anasayfa / Artvin Ülkü Ocakları’ndan Yaşlılar Haftasında Anlamlı Ziyaret

Artvin Ülkü Ocakları’ndan Yaşlılar Haftasında Anlamlı Ziyaret

Artvin Ülkü Ocakları, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası olması nedeniyle örnek bir davranışa daha imza attılar.

Artvin Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sosyal Faaliyetler Biriminden örnek teşkil edecek bir faaliyet daha geldi.Artvin Ülkü Ocakları Sosyal Faaliyetler Birimi 18-24 Mart Yaşlılar Haftası olması nedeniyle Borçka İlçe Ocağı ile eş zamanlı bir şekilde Sosyal Faaliyetler kapsamında hastanelerde yatmakta olan yaşlı hastaları ziyaret etti.

Artvin Merkez ve Borçka İlçelerin de bulunan hastanelere yapılan ziyaretlere Sosyal Faaliyetler sorumluları ve birimleri katılım gösterdi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Artvin Ülkü Ocakları Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl Ocak Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz; “Yaşlı kişiler gençliklerindeki enerjiyi, gücü kendilerinde bulamazlar. Yaşlılık belirtileri görülünce çocuklar gibi yakın ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu ilgiyi bulan yaşlılar; sağlıklı, güleryüzlü, neşeli, sevecen, yaşama bağlı olurlar.

Yakınlarından, çevredekilerden sevgi, saygı, ilgi görmeyen yaşlılar yaşama küserler, neşelerini yitirirler, karamsar olurlar. Karamsarlık insanın içini kurt gibi kemirir, yaşama sevincini yok eder, ömrü kısaltır.

Yaşlıların; gençliklerini, ailelerine, yurdumuza sağladıkları yararları dikkate alarak yalnız bırakmamalı, onları mutsuz edecek söz ve davranışlardan kaçınmalıyız. Onların ak saçlarına, çizgilerle süslenmiş yüzlerine bakıp yarınımızı, yaşlılığımızı göz önüne getirmeliyiz. Bu kaçınılmaz sona, yaşlılığa hazırlıklı olmalıyız, yaşlılara saygıda kusur etmemeliyiz. Yetişmekte olan çocuklarımıza, gençlerimize gösterdiğimiz güleryüz, hoşgörü, ilgi ve sevgiyi biraz da yaşlılarımıza; ninelerimize, dedelerimize göstermeliyiz.

Yaşlıların düğünde, bayramda hatırını soralım, gönlünü alalım, taşıtlarda öncelik tanıyalım, sokakta gerekirse yardımcı olalım. Bir gün yaşlanacağımızı asla unutmayalım. Bizler bu düşünceler eşliğinde Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanlığı olarak , Borçka İlçe Ocağımız ile eş zamanlı bir şekilde sosyal faaliyetler kapsamında hastanelerde yatmakta olan yaşlılarımızı, büyüklerimizi ziyaret ederek gönüllerini almaya onları bir nebze de olsa mutlu etmeye çalıştık. Amacımıza ulaşabildiysek ne mutlu bize. Bu gibi durumlar yaşlılarımıza minnet borcumuzu ödeme açısından çok önemlidir. Ben herkesi yaşlılarımızı ziyaret etmeye , onlara karşı saygılı ve hoşgörülü olmaya ve onları  unutmamaya davet ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaretler kapsamında hastanede yatmakta olan yaşlılara küçük hediyeler takdim edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir