Anasayfa / Anasayfa / Artvin Yöneticilerini 2023’e Taşıyor

Artvin Yöneticilerini 2023’e Taşıyor

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2017 Yılı Teknik Destek Programı 5. Dönem başvuruları kapsamında sunduğu Artvin Yöneticilerini 2023’e Taşıyor” adlı teknik destek projesi DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ) tarafından kabul edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Eğitimler Merkez ilçe, Hopa, Şavşat ve Borçka ilçelerinde üçer gün olarak planlanmış olup toplam 12 gün sürecektir.Proje kapsamında alınacak eğitimler ile ilimizdeki 223 okul/ kurum yöneticisinin Türk Milli EğitimSistemi, öğretim liderliği,vizyon ve strateji geliştirme, yönetim ve süreçleri, okul yönetimi ve liderlik, okul kültürü ve örgütsel davranış, yönetimde insan ilişkileri, toplantı ve zaman yönetimi, protokol kuralları, resmi yazışma kuralları,  denetim ve değerlendirme konularındamesleki ve kişisel kapasitelerinin arttırılması hedeflenmektedir.

DOKA’nın verdiği teknik destek kapsamında verilecek olan eğitim Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü AHENG Projesi içerisinde yer alan “ Eğiticilerin Eğitimi ”ne destek sağlayarak okul/kurum yöneticilerinin mesleki gelişimine katkı sunacaktır” denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir