Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de 194 Çift Dünya Evine Girdi

Artvin’de 194 Çift Dünya Evine Girdi

2017 yılını geride bırakırken geçtiğimiz bir yıl itibariyle il merkezinde evlilik yapan, doğum yağan ve vefat edenlerin sayıları gazetemizce belirlendi.

Gazetemiz muhabirleri tarafından Artvin Belediyesi Evlendirme Memurluğu, Artvin Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Artvin Devlet Hastanesi’nden alınan kayıtlara göre ilimizde yılsonu itibariyle evlenen, çocuk yapan ve vefat eden sayılarını ortaya çıkartıldı.

Artvin’de 194 Çift Dünya Evine Girmiş

Artvin Belediyesi Evlendirme Memurluğundan alığımız bilgiler doğrultusunda 194 çift dünya evine girdi. 27 Aralık 2017Çarşamba  günü kıyılan nikahın ardından 2017 yılının son nikah kıyma merasimi tamamlanmış oldu.Bu nikah yılın son nikahı olurken, yıl boyunca bu yası 194’ü buldu. Çiftlerden 123 tanesi tercihini Artvin Belediyesi Nikah salonunu yaparken, 71’i ise nikah işlemlerini ilimizde farklı düğün salonlarında ve farklı bölgelerine yapmayı tercih ettiler. Bu sayının geçtiğimiz yıllara göre azalması dikkat çekerken, 2016 yılında 240, 2015 yılında ise 224 çift dünya evine girdi.

Artvin Merkezde 306 Kişi Vefat Etmiş

Öte yandan Artvin Belediyesi Sosyal Hizmetleri Müdürlüğü’nden aldığımız verilere göre, il merkezinde vefat eden kişi sayısı yıl sonu itibariyle 306’e ulaştı. Vefat edenlerin 90 tanesi il merkezinde, 216 tanesi ise köy ve il dışında defnedildi.

Vefat edenlerin sayısı geçtiğimiz yıllara göre artış göstermiş olurken bu sayı, 2016 yılında 222 tanesi köy ve il dışı, 80 tanesi il merkezi olmakla birlikte toplam 292, olurken bunların 222 tanesi köyler ve il dışı olurken 80 tanesi ise il merkezinde defnedildi.

2015 yılı itibariyle ise bu sayı daha azalırken, toplam 218 vefat ederken, 162 tanesi köy ve il dışında, 56 tanesi Artvin Merkezde defin edildi.

İl merkezi ve köylerinde vefat edenlerin sayının artması dikkat çekerken bu sayı aslında vefat eden sayısı istatistiğinden çokArtvin Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün  vermiş olduğu hizmetlerden kaynaklanıyor. Kişiler yakınlarını kaybedince Artvin Belediyesine müracaat etmesi yeterleri oluyor. Yapılacak büyün işlemleri Artvin Belediyesi üstleniyor. Mezar kazıma, yıkama, kefen, cenaze aracı, ev ikramları gibi hizmetlerde bulunması vatandaşların cenazelerini işlemlerini burada kolayca tamamlıyor.

Artvin’de 372 Bebek Dünyana Geldi

Dünya evine giren ve vefat eden istatistik çalışmamızın ardından il merkezinde dünyaya gelen bebeklerin sayılarını da belirledik.

2017 yılı itibariyle Artvin Devlet Hastanesinde doğum yapan 372 nur topu gibi bebek dünyaya getirdi.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir