Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de Askerler Davullu Ve Zurnalı Ve Konvoylarla Uğurlandı

Artvin’de Askerler Davullu Ve Zurnalı Ve Konvoylarla Uğurlandı

Artvin merkezde 97/4 tertip askerler aileleri, akrabaları ve arkadaşları tarafından davullu ve zurnalı ve konvoylarla uğurlandı.

Vatani görevini yapmak için 97/4 tertip olarak askere gidecek olan Artvinli gençler, arkadaşlarıyla birlikte çok sayıda oluşan araç konvoyueşliğinde şehir merkezinde tur attılar. Aileleri, akrabaları ve arkadaşları tarafından uğurlanan gençler için şehir merkezinde konvoy düzenlendi. Türk bayrakları ile donanmış araçlardan korna sesleriyle şehir turu atan gençler en büyük asker bizim asker, Vatan sana canım feda  diye slogan attılar.

Artvin Esnaflarından Adem Keskin’in oğlu Hasbi Keskin Burdur’a zırhlı birlikler olarak  görev yapmak üzere uğurlandı. Keskin,  97/4 tertip olarak Burdur’a gidiyorum. Askerlik vatan borcu, sıra bizde. Nöbet sırası bize geldi, hazırız gidiyoruz” dedi.

Hafta boyunca devam eden asker uğurlamalarında adayları aileleriyle vedalaşırken özellikle anneleri duygusal anlar yaşadı. Asker adayları arkadaşlarının omuzlarında otobüslerin ilk basamağına kadar götürüldü. Askerler gözyaşları ve alkışlar arasında görev yerlerine uğurlandı.

Bazı askerler ise Artvin’de şehir merkezinde asker uğurlamasında Otobüs Terminali’nde gerçekleşti. Asker uğurlama törenleri nedeniyle yoğunluk yaşanırken kentte 1997/4 tertip erler ile kısa dönem askerlerin uğurlanması sebebiyle aileleri, dost ve akrabaları otogarlarda kalabalık oluşturuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir