Anasayfa / Anasayfa / Artvin’de Ülkü Ocakları’ndan Kudüs Tepkisi

Artvin’de Ülkü Ocakları’ndan Kudüs Tepkisi

Artvin’de Ülkü Ocakları mensupları, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararını protesto etti.

Artvin’de Halit Paşa Meydanı’nda bir araya gelen Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanlığı mensupları, tekbir getirerek ‘Kanımız aksa da zafer İslam’ın’ sloganları atılarak işgalci İsrail’i protesto etti.

Artvin Ülkü Ocakları İl Başkanı Ogün Erdem, Kudüs’ün tarih boyunca birçok devletin ilgi odağında olduğunu dile getirerek “Tevhit inancının önderleri olan peygamberlerin Allah’ın dinini en yoğun olarak insanlara tebliğ ettikleri kutsal bir mekân olan Kudüs, tarih boyunca birçok devlet ve milletin ilgi odağı hâline gelmiştir. İslam’ın Mekke’de ilk tebliğ edildiği günlerde bu dinin en önemli ibadetlerinden biri olan namazın Mescid-i Aksa’ya yönelerek kılınması İslam’ın ilk kıblesinin bulunduğu Kudüs şehrinin önemini açıkça gösterir. Müslümanlar bu ilk kıblenin kutsiyetini idrak ederek tarih boyunca buraya sahip çıkılması gerektiğinin bilinciyle hareket etmiş ve bu mukaddes beldeyi her zaman koruyarak tevhit inancının bayrağı altında bulunması gerektiğine inanmışlardır. Kudüs ebediyen İslam’ın ilk kıblesi olma özelliğini koruyacak ve Müslümanlar buraya sahip çıkmak zorunda olduklarını hep idrak edecek ve bu beldenin Haçlı veya Yahudiler tarafından işgal edilmesi hâlinde tarihte olduğu gibi mutlaka kurtarılması gereğine inanarak çalışacaklardır” dedi.

Kudüs şehrinin Müslümanların bir aynası olduğunu ifade eden Başkan Erdem “Kudüs Yahudilerin değil, Hz. Âdem’den bu yana gelen tevhidin temsilcisi peygamberlerin mirasıdır. Bu miras nesilden nesile Allah’a itaat eden salih kullara devredilmiş ve onlar buna sahip çıkmıştır. Kutsal Kudüs şehri tarihte olduğu gibi günümüzde de Müslümanların bir aynası niteliği taşımaktadır. Dolayısıyla bu mukaddes şehrin ve o şehrin bağrında barındırdığı kutsal mirasın siyonistlerin işgali altında olmasından bütün Müslümanların rahatsız olması gerekir. İman hassasiyeti taşıyan her Müslüman, Yüce Allah’ın mübarek kıldığını bildirdiği mekanların yeniden İslami kimliğine kavuşmasında kendinin de mutlaka bir sorumluluğunun olduğunu bilmelidir. Yıllardır işgal altında olan Kudüs için artık İslam dünyası harekete geçip  işgalci güçlere karşı tek bir ağızdan Gür sesle Kudüs’ün aidiyetini bütün şer odaklarına haykırıp gerekli  adımları atmalıdır. Allah bu yolda sefere çıkan tüm İslam dünyasının yardımcısı olsun. Zafer Allah’a inananlarındır” şeklinde konuştu.

Düzenlenen protestoya MHP il Başkanı Serdar Kılınç, Türkiye Kamu-Sen Başkanı İsrafil Bayrak, MHP İl ve İlçe yönetimleri ve çok sayıda Ülkü Ocakları mensubu katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir