Anasayfa / Anasayfa / Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi ‘ne Katılacak

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi ‘ne Katılacak

AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, 16 Aralık 2017 Cumartesi Günü Yapılacak Merkez İlçe 6. Olağan Kongresini Başbakan Binali Yıldırım’ın Katılımıyla Gerçekleştireceklerini Söyledi.

AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi, 16 Aralık 2017 Cumartesi Günü saat 12.00’da Artvin kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek.

İl Başkanı Balta, yaptığı açıklamada, kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılacağını belirterek, “Teşkilatlarımız ile beraber gerçekleştireceğimiz kongremize sayın Başbakanımızın katılacak olması bizleri ayrıca motive etmektedir. Merkez ilçe kongremize Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın gelecek olması birlik ve beraberlik şuurumuzu daha da pekiştirerek bizleri gururlandırmaktadır” ifadesini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi 16 Aralık 2017 cumartesi günü gerçekleşecek.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı koordinasyonunda, 4 Temmuz’da belde kongreleriyle başlayan 6. Olağan Büyük Kongre süreci, ilçe kongrelerinin büyük oranda tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’den başlattığı il kongreleriyle devam ediyor.

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da bu hafta sonu Artvin ve Ardahan’dan başlayarak il kongrelerine iştirakiyle 6. Olağan Büyük Kongre süreci hızlanacak.

AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde yeniden genel başkanlığa seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşekkür konuşmasındaki;  “Bu yıl sonuna kadar bütün teşkilatlarımızı tümüyle elden geçirmek suretiyle önce teşkilatlarımızda bir yapılanmanın adımlarını atacağız.” sözleri üzerine hazırlanan 6. Olağan Kongre takvimi işliyor.

4 Temmuz’da beldelerde başlayan kongre süreci, 19 Ağustos’ta ilçe kongreleriyle devam etti. Yurt genelinde her hafta sonu ortalama 60 ilçede yapılan kongrelerle süreç büyük oranda tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 18 Kasım’da memleketi Rize’den başlattığı il kongreleri kapsamında da bugüne kadar Bayburt, Gümüşhane, Kars, Iğdır, Ağrı, Muş ve Sivas kongreleri yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu Yalova ve Karaman il kongrelerine katılacak.

Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla da il kongreleri yapılacak

Bugüne kadar birçok ilçe kongresine katılan AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Yıldırım’ın da bu hafta sonundan itibaren Artvin ve Ardahan’dan başlayarak il kongrelerine katılmasıyla 6. Olağan Büyük Kongre süreci hızlanacak. Yıldırım bu hafta sonu Çankırı ve Kırıkkale kongrelerine de katılacak.

AK Parti’de il kongrelerinin tamamlanmasının ardından 30 büyükşehirde kongre süreci başlayacak. İl kongrelerinin Mart ayında tamamlanması hedefleniyor.

İl kongreleri bittikten sonra AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’nin tarihine ilişkin çalışmalar başlayacak. AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’nin Eylül ayından yapılması planlanıyor. Olağan kongrenin kesin tarihi, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Erdoğan ile partinin yetkili organlarınca belirlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir