Anasayfa / Anasayfa / Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı Gerçekleştirildi

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı Gerçekleştirildi

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları  Toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci, Milli Eğitim Şube Müdürü Gürsel Seçkin ile okul yöneticileri yer aldı.

Toplantının açılışını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci, 2017-2018 eğitim öğretim yılının aktif bir şekilde başladığını ifade ederek motivasyonu artıracak çalışmalarla devam edileceğini belirtti.

Aralık ayında beşinci sınıflar için izleme ve değerlendirme sınavı olacağını hatırlatan Kahveci, bu tür uygulamaların Bakanlığımızın yenilenen müfredat programı ile ilgili yeni bir projeksiyon oluşturduğunu söyledi. E-Twinning ve Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine  her okulun aktif katılım göstermesi talebinde bulunarak okul içinde yapılan çalışmaların projelendirilmesi ve bu şablonlar içinde yer almasının faydalı olacağını vurguladı.

13 Ekim itibariyle yönetici eğitimlerine başlanacağını ifade eden Kahveci, AÇÜ, KATÜ, Atatürk ve Bayburt Üniversitelerinin akademisyenleriyle irtibat halinde olduklarını ve önümüzdeki dönem “ Değişim Yönetimi” ile ilgili çalışmalara ağırlık verileceğinin altını çizdi.

Okul müdürlerinden Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrenci sayıları ile ilgili veriler alınmasıyla toplantı sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir