Anasayfa / Anasayfa / “EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR, ÜLKENİN GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMLARDIR”

“EĞİTİME YAPILAN YATIRIMLAR, ÜLKENİN GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMLARDIR”

 

Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan Dursun Acar Anadolu İmam Hatip Lisesi ek binasının dış cephesi yalı baskı uygulamasıyla kaplandı.

 

Yusufeli’nde,  kamu kurumları baraj nedeniyle yılladır kamu yardımı alamıyor, mekân sorunu yaşıyor. Yusufeli Belediyesi, özellikle okullarda oluşan bu probleme çözüm üretmenin önemli olduğunu düşünerek eğitim camiasına destek olmaya devam ediyor. Yusufeli Dursun Acar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ek bina ihtiyacı Yusufeli Belediyesi ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle karşılandı. Ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim gördüğü eski bina yetersiz kaldığından okulun bahçe kısmındaki 320 metrekare alan üzerine ortaokul olarak kullanılacak olan ek bina inşa edildi. 2016-2017 öğretim yılı 2. Döneminde faaliyete giren imam hatip Lisesi ek binasında 4 sınıf, 1 öğretmen odası, 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası olmak ile bay ve bayan tuvaletleri bulunuyor. Okulun eksik kalan dış cephe yalı baskı uygulaması eğitim öğretim yılının tamamlanmasının ardından Yusufeli Belediyesi tarafından yapımına başlandı. Okulun dış cephe uygulamasında 265 metrekare yalı baskı, 165 metrekare mineral sıva, 25 metrekare asma tavan, 40 metre saçak kullanıldı. Dış cephe kaplaması tamamlanmasının ardından Yusufeli Dursun Acar Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ek binası öğrencilerine yeni eğitim öğretim döneminde kapılarını açacak.

 

Yusufeli Belediye Eyüp Aytekin, “ Belediye hizmetlerini yaparken vatandaşımızın günlük beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Eğitime yapılan yatırımlar, ülkenin geleceğine yapılan yatırımlar olduğu bilinciyle eğitim konusundaki hassasiyetimizi her zaman bir adım önde tutuyoruz.  Bizler okullarımızın ihtiyacını karşılarken, yaptığımız yarışma ve etkinliklerle çocuklarımızın sosyal ve kültürel anlamda da gelişmelerini, onların kendi kültürlerini tanıyarak geleceğe taşımalarını amaçlıyoruz.” diye konuştu.

 

Yusufeli Belediyesi daha önceden de mevcut Yusufeli Dursun Acar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dış cephesi yalı baskı uygulamasıyla kaplayarak binaya estetik bir görünüm kazandırmıştı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir