Anasayfa / Anasayfa / Fotoğrafçı Enver Kazancı Tüm Sevenlerini Üzdü

Fotoğrafçı Enver Kazancı Tüm Sevenlerini Üzdü

Arhavi, Hopa Ve Murgul İlçelerinde Yıllarca Esnaflık Yapmış Duayen Fotoğrafçı Enver Kazancı Tüm Sevenlerini Üzdü

Çok küçük yaşlarda baba mesleği aynı zamanda aile mesleği olan Fotoğrafçılığa başlayan Arhavi, Murgul’da ve en son Hopa ilçesinde FOTO GÖRÇEK ünvanlı iş yeri sahibi Enver Kazancı (76) kısa bir sure önce yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti.

62 yıllık baba mesleğini en güzel şekilde icra eden Kazancı Artvin genelinde çok sevilen ve sayılan bir kişiliği ile tanınıyordu. Sosyal ve siyasi çevrede de aktivitesini yıllarca sürdürerek sosyal demokrat kişiliği ile Atatürk’e karşı duyduğu büyük sevgi ve saygısı ile toplumda örnek bir kişiydi.

Trabzon ve Rize’deki hastanelerde gördüğü tedavi sonra Arhavi ilçesinde evinde dinleniyordu. Ölüm haberi duyulur duyulmaz tüm sevenleri adeta mateme büründü. Arhavi ilçesinde merkez eski camiinde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı cenaze namazına Murgul’dan, Artvin merkezden, Hopa ve diğer bütün ilçelerden tüm sevenleri akın akın gelenek son görevlerini yaparak taziyelerde bulundular.

76 yaşında hayata veda eden Enver kazandı Arhavi merkez eski camiinde kılınan cenaze namazından sonra Gürgencik köyünde aile mezarlığında toprağa verildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir