Muhtar Adayları Belli Olmaya Başladı

Muhtar Adayları Belli Olmaya Başladı
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2014-01-29 - 08:17 - Bu haberi 1162 kişi okudu.


Artvin Çarşı Mahallesi Muhtarlığına talip olan adaylar yavaş yavaş seçim stardı verdi.

Muhtar Adayları Belli Olmaya BaşladıArtvin Çarşı Mahallesi Muhtarlığına talip olan adaylar yavaş yavaş seçim stardı verdi.
30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri yaklaşırken, mahalle ve köy muhtar adayları da bir bir adaylıklarını açıklıyor. Artvin Çarşı Mahallesi Muhtarlığı için isimler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Kimi adaylar çalışmalarına başlarken kimisinin de Çarşı Mahallesi muhtarlığı için ismi geçiyor. Çarşı Mahallesi muhtarlığına, Yalçın Özbayrak, Yusuf Ayaydın, Sezair Şahin, Ayşe Didem Erkök, Sebil Sümeyye Bıyıklı’nın ismi geçiyor.
29. Mahalli İdareler Seçimlerinde Çarşı Mahallesi muhtarı seçilen ve muhtarlık görevi sırasında hayatını kaybeden Osman Çelik’in yerine muhtarlık görevini üstlenen Sezai Şahin’in bu dönemde Çarşı Mahallesi muhtar adayı olacağı öğrenildi. Öte yandan ise Yalçın Özbayrak, Ayşe Dedim Erkök ve Yusuf Ayaydın Artvin Merkezde muhtelif yerlere tanıtım afişlerini asarken, Sebil Sümayya Bıyıklı’nın da muhtarlık için ismi geçiyor.
Muhtarlık seçimleri için resmi başvuru yapılmadığından adaylar için süre bulunmuyor. Öte yandan aday olmak isteyenler aday olacakları köy veya mahallede en az son altı ay ikamet etmeleri gerekmekte. Ayrıca adayların 25 yaş üzeri olmaları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve sabıkasının olmaması gerekiyor.
Muhtar adaylarının belediye başkan adayları gibi seçim yasağı bulunmazken son güne kadar propagandalarına devam edebilirler. Artvin Çarşı Mahallesinde bu yıl kıyasıya muhtarlık seçimi yaşanacağı gözlenirken, aday sayılarının da artacağı düşünülüyor.


Kaynak: Ç.P. Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
67250
Güvenlik kodu giriniz
: