Anasayfa / Anasayfa / Hacı Adaylarına, Tanışma Ve Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Hacı Adaylarına, Tanışma Ve Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Artvin’den kutsal topraklara gidecek olan Hacı adaylarına Artvin İl Müftülüğü tarafından tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Müftüsü Kemal Uçkun, Murgul İlçe Müftüsü Bahtiyar Kargıoğlu, din görevlileri ve hacı adayları katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla, 2017 yılında Artvin’den hacca gidecek olan hacı adaylarına rehberlik edecek, kafile başkanı ve din görevlileri ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı, İl Müftülüğü Toplantı Salonunda yapıldı. Hacı adaylarına yolculuk öncesi yapılması gereken hazırlıklar, kafile düzenleri, gidiş ve dönüş programları, konaklama, yolculuk esnasında ve kutsal topraklarda dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler verildi.

Toplantıya katılan İl Müftüsü Sayın Uçkun konuşmasında, “Hac ve umre yapanlar Allah’ın misafirleridir.” Hadis-i Şerifini hatırlatarak, hac ibadetinin herkese nasip olmadığını ve bu nedenle daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Uçkun, “Üzerinizde hakkı bulunan akrabalarınızdan, komşularınızdan ve ailenizden helallik istemeyi unutmayınız. Rabbim haccınızı, ibadetlerinizi kabul eylesin, bizlerden de selam götürün inşallah.” dedi.

Hacı adayları 20 Ağustos 2017 tarihinde  saat 17.00″ de Trabzon Havalimanından Medine’ye uçacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir