Anasayfa / Anasayfa / Hastane Afet Ve Acil Durum Planları (HAP) Uygulayıcı Eğitimi Tamamlandı

Hastane Afet Ve Acil Durum Planları (HAP) Uygulayıcı Eğitimi Tamamlandı

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü, Hastane Afet Ve Acil Durum Planları (Hap)  Uygulayıcı Eğitimi Tamamladı

Sağlık Bakanlığı Hastane Afet ve Acil Durum Planları (HAP) Uygulama Yönetmeliği kapsamında “HAP Uygulayıcı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordine ettiği eğitim  3 günde tamamlanmış olup, toplam 20 katılımcı katıldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. İrfan Akalın ve İl Sağlık Müdür  Yardımcısı Dr. Mehmet Şeker’ in katıldığı son oturumda değerlendirmeler yapıldı.

Oturumda, Müdürlüğün, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünün Trabzon Bölge Koordinatörlüğü İle İşbirliği içerisinde; Rize, Trabzon ve İlimizden katılan eğitmenlerle ilimizde üçüncüsü gerçekleştirilen ve toplamda 77 kişiye eğitim verildi. Hastane Afet ve Acil Durum Uygulayıcı Eğitiminde ise; hastanelerde ve sağlık kurumlarında afet riskinin azaltılması, hastane afet ve acil durum yönetimi, hastane olay yönetimi, kitlesel yaralanmalı olaylarda hastanenin müdahale aşamaları, olay bildirimi ve acil müdahale planının aktivasyonu, hastanenin tıbbi kapasitesi, lojistik yönetim, hastane afet tiraja alanı,  acil servis ve hastane içi hasta trafik akışı, acil müdahale planının aktivasyon yönetimi, güvenlik ve emniyet, psikolojik destek faaliyetleri, kitlesel yaralanmalı olaylarda acil servis    organizasyonu, tatbikat hazırlığı  ve değerlendirme gibi konular işlendi.

Eğitim eğitimcilere teşekkür belgesi, katılımcılara katılım belgeleri takdimi ile son buldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir