Anasayfa / Anasayfa / İlkokullar Arası “Masal Anlatma Şenliği” Gerçekleştirildi

İlkokullar Arası “Masal Anlatma Şenliği” Gerçekleştirildi

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  2016-2017 eğitim öğretim yılı sosyal etkinlikleri kapsamında  merkez ilçedeki ilkokullar arası “Masal Anlatma Şenliği” düzenlendi.

Öğrencileri eğlendirirken eğitmek, onları hayata hazırlamak, doğruya ve güzele yönlendirmek, kendi sorunlarıyla baş edebilmeyi öğretmek, en önemlisi de ana dilini güzel kullanmayı sağlamak amacıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenen şenliğe  İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci, Milli Eğitim Şube Müdürleri Gürsel Seçkin ve Özcan Köse, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Masal Anlatma Şenliğine katkı sunan bütün okullara teşekkür etti.

19 Nisan Çarşamba günü Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde saat 9.30’da başlayan  şenlikte  öğrenciler birbirinden güzel kostümlerle ve emek verilerek hazırlanan dekorlarla masallarını anlattılar. Şenliğin sonunda öğrencileri hazırlayan öğretmenlere katılım belgesi, bütün öğrencilere de katılım belgesi ve hediyeler verildi. Toplu fotoğraf çekimiyle şenlik sona erdi.

Masal Anlatma Şenliğinin akabinde Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinin fuaye alanında Milli Egemenlik Anaokulu Öğretmeni Fatma Özkan’ın hazırladığı “Masallar Miniklerle Hayat Buluyor” adlı sergi  İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci tarafından açılışının gerçekleştirilmesiyle ziyarete  açıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir