Anasayfa / Anasayfa / Kaymakam Yalçın Ayağının Tozuyla İlk Açılışını Yaptı

Kaymakam Yalçın Ayağının Tozuyla İlk Açılışını Yaptı

Doyumsuz Tat “Adıyörem” Çiğ Köfte Salonu Açıldı 

İçişleri Bakanlığı Son Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile  Şavşat İlçesine atanan Kaymakam Emre Yalçın Dünya markası olma yolunda büyük bir ilerleme kaydeden “Adıyörem” Çiğ Köfte Salonu açılışını yaptı.

Açılışa Kaymakam Emre Yalçın Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, Şavşat Belediyesi Sosyal İşler Müdürü özgür Dede Belediye Meclis Üyesi Mithat Altun, Memur Sen İlçe Başkanı ve Diyanetsen ilçe temsilcisi Erol Kara ve vatandaşlar katıldı.

Üniversite mezunu mühendis genç Çağrı Erdem ilçemizde dünya markası olma yolunda büyük bir ilerleme gösteren doyumsuz tat “Adıyörem Çiğ Köfte” Salonu açtı.

Dualarla açılan işyeri kurdelesini Kaymakam Emre Yalçın ve Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk birlikte keserek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Kaymakam Emre Yalçın açılışta;  “Bugün ilçede göreve başladığımın ilk günü bu güzel şirin ve Cittaslow unvanlı bir ilçemizde genç bir kardeşimizin açmış olduğu bir işyeri açılışına katılmaktan büyük bir mutluluk duydum. Demek ki Ülkemiz gibi Şavşat’ımız da her yıl büyük bir ilerleme kaydediyor. Gençlerimizin bu tür iş alanlarına yönelmesi mutluluk vericidir. Allah hayırlısı ile bol kazançlar nasip etsin” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’te “Üniversite mezunu ve Mühendis olan bu genç kardeşimizin kendi çabaları ile ayakta durması için vermiş olduğu çaba çok önemlidir. İlçemiz gençliği adına sevindirici bir durumdur. Çalışan gençlerimize devletimizin ve bizlerin her zaman destekleri olur. Allah çalışan kulunu sever. Kardeşimize hayırlı olsun dileklerinde bulunuyorum.” Dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Etemşah Coşkunda işyeri açılışıyla ilgili olarak; “Bu hemşerimizin işyeri açması sevindirici olmuştur. Bu ekonominin iyi gittiği anlamına gelir. Bütün gençlerimiz belirli çaba içerisinde olmalı. Bizler siyasilerden istedikleri sadece kamu kurum ve kuruluşlarında iş değil bu tür özel iş yapan kardeşlerimize de desteklerimiz olacaktır. Hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

Memur Sen ve Diyanet Sen ilçe Başkanı Erol Kara da şu an çiğ köftenin tadına baktık çok muhteşem. Diğer yan ürünlerini de kendi üretiyor oluşu işin kalitesini artırıyor. Genç kardeşimize Allahtan hayırlı kazançlar nasip etmesini diliyorum” dedi.

Açılışa katılan vatandaşlarda çiğ köftenin tadı ve diğer ürünleri çok güzel diyerek oldukça beğendiklerini ifade ettiler.

İşyeri sahibi Çağrı Erdem’de işyerinin açılışına İlçemize yeni ataması yapılan Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın ve siyasi parti temsilcilerimizin katılmasından oldukça memnun olduğunu belirterek kendilerine teşekkür etti.

Yüzde Yüz Katkısız Doğal Ve Organik Çiğ Köfte

“Adıyörem Çiğ Köfte” hakkında da bilgi veren Çağrı Erdem, “2007 Yılında Samsun’da üretime başlayarak dünyada bir ilk olan çiğ köfte fabrikası kuruldu. “Adıyörem çiğ köfte” günlük 40 ton üretim kapasiteli ve insan sağlığına zararlı olan katkı maddelerinden buy yon ve Çin tozu gibi hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretilmektedir.

Hazırladığı ürünlerin hepsini Türkiye genelinde soğutucu sistem araçları ile bütün bayiliklerine ulaştırmaktadır. İçinde bulgur, salça, ketçap, isot, baharat, soğan, sarımsak, bitkisel yağ bulunan çiğ köftemizin sırrı özel sosunda. Gaziantep’den özel olarak getirtilen bulgurun teknede sıcak su ile haşlanmasıyla başlayan üretim, iki aşamalı soğutmayla devam ediyor. Dinlenmeye bırakılan ve oda sıcaklığına gelen bulgur, karıştırma kazanına atılıyor. Burada özel formülle hazırlanan ve soğutularak dinlendirilen özel sosun ilave edilmesiyle tüketime hazır hale gelen acılı ve az acılı çiğ köfte, 5 ve 10 kilogram halinde paketlenerek soğuk zincire dahilediliyor.”dedi

Çağrı Erdem; “İlçemiz Kazım Karabekir Caddesi üzerinde İmam Hatip Lisesi karşısında açılan çiğ köfte salonumuzun açılışına katılan idarecilerimize, siyasilerimize, bütün Şavşat halkımıza ve buradan sonra iş yerimize gelecek olan müşterilerimize ve bütün bölge halkımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi

Çağrı Erdem; “Biz işyerimizde her zaman Dürüst ve güvenilir bir ruha sahip olarak ilçemizde bütün işyerleri ve evlere servislerimiz olacaktır.

Türkiye’nin yüzlerce noktasında açtığı çiğ köfte salonları ile meşhur olan Adıyörem Çiğ Köfteyi böyle bir markayı ilçemiz halkı ile buluşturduğumuz için oldukça mutluyuz. İlçemiz halkı kalitenin en iyisine layıktır.” Dedi.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir