Anasayfa / Anasayfa / Meral Akşener Hopa, “Türkiye’nin İncisidir”

Meral Akşener Hopa, “Türkiye’nin İncisidir”

Meral Akşener Hopa, “Türkiye’nin İncisidir”

Geçtiğimiz günlerde Artvin Merkez’de İyi Parti İl Binasının açılışına gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açılışın ardından Hopa ilçesinde de ziyaretlerde bulunarak, Hopa, Türkiye’nin incisidir benzetmesini yaptı.

 

Artvin şehir merkezinden Hopa’ya geçen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, burada halkla buluştu.Hopalıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Meral Akşener, ilçe merkezinde vatandaşlara hitap etti.

 

Miting havasında geçen sohbette Akşener’e Artvin Hopaspor atkısı ve Hopa’dan Çay ikram edildi. Akşener’in Hopa’da yaptığı konuşmada “Hopaspor’un atkısını da verdiler. Hopa çayı da aldım. Rahmetli Demirel’e sormuşlar ‘ne yeyip içiyorsunuz’ diye. O da ‘Bizi halk bakıyor’ demiş. Beni de halk bakmaya başladı. Ne yapalım bizim Reza kardeşimiz yok, milletimiz var. Çayı veriyor, atkıyı veriyor, öyle geçinip gidiyoruz” dedi.

 

 “Hopa Yüzde 100 Okuma-Yazma İle Türkiye’nin En Önemli İlçelerinden Bir Tanesidir”

 

Akşener konuşmasında “Hopa Türkiye’nin incisidir. Yüzde 100 okuma-yazma oranı ile Türkiye’nin en önemli ilçelerinden bir tanesidir. Bir özelliği daha var Hopa’nın. Benim eşim Rizeli, Kafkasya’dan gelmişler Rize’ye. Rize’nin Fındıklı’sına, Fındıklı zamanında buraya bağlıymış biliyorsunuz, dolayısıyla hem Rizeli hem Hopalı bir ailenin geliniyim ben” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir