Anasayfa / Anasayfa / MHP Belediye Meclis Üyesi Tahsin Arslan Partisi’nden İstifa Etti

MHP Belediye Meclis Üyesi Tahsin Arslan Partisi’nden İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partili (MHP) Belediye Meclis Üyesi Tahsin Arslan partisinden istifa etti.

Arslan, 4 Aralık 2017 tarihinde  istifa dilekçesini vererek MHP’den istifa etti. Partisi’nden istifa nedenini açıklayan Arslan, “Ben 1968 yılında Millet Cemiyetine üye oldum. O günden beri hep aynı yerde kaldım.  Ocak terbiyesi alarak yetiştim. Artvin Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. İlçe Başkanlığı yaptım.   MHP İl Başkan Yardımcılığı yaptım. MHP’nin kuruluşundan bugüne aralıksız hizmet ettim. Hiç çıkar, menfaat beklemedim. En zor yıllarda partimize sahip çıktık, ülkemizi savunduk, savunmaya devam ettik. 49 yıldır Allah şahidimdir. Ne başka bir partiye gitmişim ne de oy vermişimdir.

-Bugün uçuruma doğru giden bir tren var

Ama bugün uçuruma doğru giden bir tren var. Biz atladık. Herkesin doğru kendisinedir. Senin doğrun doğru, benim doğrum yanlış böyle bir şey yok. Bana göre bu tren yoldan aşağı gidiyor. Rahmetli Başbuğ’un hatırına millet  sana oy verdi.  129 milletvekili aldı. 129 milletvekilini 130’a çıkarmak varken  80’e düşürdün.  Sonra 50’ye, şimdi de 30’a düşürdün.  Demek ki bu tren uçuruma gittikçe  insanlar birbir atlıyor.  Tabii şunu da söylemek lazım. Bu trenden atlarken nereye atladığın da önemli.  Ben MHP’den istifa ettim diye orada bulunan çok değerli dava  arkadaşlarımın kardeşlikleri bitmez. Ülkücülük kimsenin tekelinde değil. Yani  MHP’li olmadan da herkes ülkücü değerleri savunabilir, ülküdaş olabilir.

Şimdi kardeşlerim orda kaldı. Ben bu kararı alırken 50 yıllık, yarım asırlık geçmişimle uzun zamandır muhakeme ediyorum. Ama acı bir gerçek var ki..  Baba çocuklarını birbirinden ayırıyor.  Bizim şiarımızda önce vatan, sonra millet ve dinimiz vardır.

Koray Aydın benim 72’den beri dava arkadaşımdır.  Ümit Özdağ benim çok samimi olduğum bir dostum, kardeşim.  Yusuf Halaçoğlu, Mustafa Erdem hocam.. Hepsi çok değerli  insanlar.  Bakın 11 ülkü Ocakları başkanından 10’u partide değil.  Bir tek mevcut başkan kaldı.  Çağın Yunus’u olarak nitelendirilen ozanımızı  Ozan Arif’i kovdular. Biz bu değerleri çok uzun emek ve çalışma ile  gece gündüz demeden el ele, gönül gönüle  vererek oluşturmuştuk.Hiç biri bu trende değil. O zaman bir yerde çok büyük bir hata var. Küçük olsun benim olsun anlayışı var.Bu önce vatan anlayışına, yani partimizin felsefesine uymuyor.

Ben bu dava uğruna hapis yattım, dayak yedim, okuldan kovuldum. 6 yıl Trabzon’da kaldım. Artvin’de duramadım. Aç kaldım çocuklarımın kumbarasını kırıp ekmek aldım. Bu kararı almak inanın kolay olmadı. Ben MHP’den belediye Meclis Üyesi olduktan sonra hiçbir toplantıdan, etkinlikten haberdar edilmedim. Haberim olmadı.  Beni hiçbir yere çağırmadılar. Ben yaş olarak hepsinden büyüğüm.

Benim partimin etkinliklerini yerel basından öğrendim.  Bu da beni üzdü. Siyaset birinci amacım olsa Adalet Ve Kalkınma Partisi’ne giderdim. Ülkemizde siyasetin nasıl yapıldığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Benim derdim siyaset değil, bu ülkeye, aziz milletimize faydalı olabilmektir.

Gördüğüm lüzum üzerine 49 yıl hizmet ettiğim partimden üzülerek istifa ettim. Bundan sonra da ülkeme, milletime ömrüm yettiği sürece, son nefesime kadar her platformda, bana görev düştüğünde  karşılıksız  ülkem ve milletim için seve seve görev almaya, hizmet etmeye hazırım.”dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir