Anasayfa / Anasayfa / Şampiyon Boğalar Artvin’de Güreşecek

Şampiyon Boğalar Artvin’de Güreşecek

 

Muğla’nın şampiyon iki boğası ‘Cumhur’ ve ‘Ayvaz’ Artvin’de düzenlenecek Kafkasör Boğa Güreşleri’nde, kategorilerinde güreşecek.

 

Muğlalı çiftçi Beyhan Duralı’nın 17 yaşındaki ‘Cumhur’ ile Günay Kocabıyık’ın 8 yaşındaki ‘Ayvaz’ isimli boğaları, 13 Ağustos’ta Artvin Kafkasör Boğa Güreşleri’nde boy gösterecek. Menteşe İlçesi’nin kırsal Bayır ve Sarayyanı mahallerinden iki boğa, ayrı kamyonetlerle Salihpaşalar Mahallesi’ne getirildi. Sahipleri tarafından özenle bakılan boğalar, uzun uğraşların ardından Artvin’e hareket edecek olan TIR’a yüklendi. Bugüne kadar 10 kupa kazandığı öğrenilen ve gazeteci-yazar Mahir Gülseçgin’insponsor olduğu Cumhur’un, ‘süper baş kategorisi’nde, Ayvaz’ın ise ‘başaltı kategorisi’nde güreşeceği öğrenildi.

 

‘Cumhur’ isimli boğanın sahibi Recep Duralı, “Amacımız birlik ve beraberliğimizi daha da ileri taşımak. Güreşler gelip geçi. Bizim için önemli olan dost kazanmak. Cumhur’a her zaman her yerde destek veren Gökova Spor Kulübü Başkanı Kerem Kara’ya sonsuz teşekkür ederiz. Boğamızın Artvin’deki sponsoru olan gazeteci yazar Mahir Gülseçgin’e saygılarımı sunuyorum. Boğa beslemek çok farklı. Çocuk gibi ilgilenmek gerekiyor. Yemesine, içmesine dikkat edip sporunu yaptırmak gerekiyor. Günde 2 ila 4 saat arasında antrenman yaptırıyorum” dedi.

 

Günay Kocabıyık ise, “Berber dükkanım var. Hobi olarak güreşlerle ilgileniyorum. Ayvaz’ın şimdiye kadar yenilgisi yok. Başarıyla döneceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir