Anasayfa / Anasayfa / ŞEHİT BABASI ÖZTÜRK’TEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

ŞEHİT BABASI ÖZTÜRK’TEN VALİ DOĞANAY’A ZİYARET

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ardanuç Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı ve şehit babası Seyfi Öztürk’ü makamında kabul etti.

Siirt’in Eruh ilçesinde 1992 yılında vatani görevini yaptığı sırada PKK’lı teröristlerin attığı el bombasının patlaması sonucu oluşan çığın altında kalarak şehit olan Jandarma Er Erhan Öztürk’ün babası Seyfi Öztürk’ü makamında kabul ederek bir süre görüştü.

Şehidin babası Öztürk, Bursa’da çalıştığı kamu kurumundan emekli olmasının ardından memleketi Artvin’in Ardanuç ilçesine geri döndüğünü söyledi.

Şehit babası Öztürk, Ardanuç’ta Mart 2017’de “Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini” kurduğunu belirterek,” İlçemizde derneğimize kayıtlı olan 4’ü şehit ailesi, 4’te gazimiz olmak üzere 8 üyemiz var. Derneğimiz amacı şehit aileleri ve gazilerimizin hayatta karşılaştıkları sorunlarına ve taleplerine yardımcı olmaktır.” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Vali Doğanay ise, şehit ve gazi ailelerine devletin ve gönül kapılarının her zaman sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Doğanay, şehidin babası Öztürk’e yeni görevinde başarı temennisinde bulunarak, hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Devletin tüm imkânlarının şehit yakınlarına ve gazilerin emrinde olduğunu belirten Doğanay,vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimizde sağlıklı ve mutluluklar diliyorum.Aziz milletimiz sizlerin değerli hizmetlerinizi daima minnetle anacaktır” dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Doğanay, şehidin fotoğrafının bulunduğu tablo ile madalyayı şehidin babası Öztürk’e takdim etti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir