Anasayfa / Anasayfa / Şüpheli Valiz Artvin’de Panik Yarattı

Şüpheli Valiz Artvin’de Panik Yarattı

Artvin Merkez Caminin önünde taksi durağının yan tarafında belediye çöp kutusunun arkasına konan valiz polisi alarma geçirdi. Hemen kordona alınan valiz için bomba imha ekibi geldi. Yapılan ilk araştırmanın yanında valizin boş olduğu anlaşılınca valizi patlatmadan vazgeçildi.

Valiz ile ilgili civarda bulunan esnaflardan biri, “Bu valizi bir asker bıraktı. Valiz yırtık olduğu için yenisini aldı. Eskisini de orada çöp kutusu var diye arkasına koydu. Çöp olarak attı. Ancak valiz kapalı olduğu için şüpheli gözükünce polisin dikkatini çekti.  Aslında bu çok önemli bir şey. Herkes bu şekilde dikkatli olursa çok faydalı olur. Polisin anında tedbir alması, kısa sürede bomba imha ekibinin gelmesi güzel bir şey. Vatandaş olarak bizler de dikkatli olmalıyız.” ifadelerine yer verdi.

Yetkililerde konuya ilişkin, “Ne olursa olsun çantanızı sokakta unutmayın, eski diye attığınız valiz ve çantalarınızı ezerek katlayarak atınız ki şüpheli çanta olmasın. Yoksa fünye ile patlatılıyor ve gereksiz korkunun yaşanmasına neden oluyor” ifadelerini kullandılar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir