Anasayfa / Anasayfa /  Uçar: Artvin Futbol Tarihinde Bir İlk

 Uçar: Artvin Futbol Tarihinde Bir İlk

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunca 2017-2018 sezonunda klasmanlarda görev alacak hakemlerin ve gözlemcilerin listesi açıklandı.

Merkez Hakem Kurulunca 2017-2018 sezonunda klasmanlarda görev alacak hakemlerin ve gözlemcilerin listesi açıklandı. Listede yer alan isimler Artvin Futbol tarihinde bir ilki başardı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar; “Artvin’de futbol hakemliği ve gözlemciliği konusundaki çalışmalarımız meyvelerini vermeye başlamıştır” dedi.

Uçar, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulunca klasmanlara terfi eden Artvin ilini temsil edecek hakem ve gözlemcilerimizin listesi şu olduğunu belirti:“Bölgesel gözlemcilerimiz 1-Halit Uçar 2- Faruk Bülent Yazgül, bölgesel hakemler 1- Egemen Çetin, bölgesel yardımcı hakemler 1- Mehmet Türk 2-Kerim Sarı 3-Onur Çolak.”

Konuyla ilgili açıklama yapan Artvin İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar, “Biz göreve atandığımız iki buçuk yıl önce ilimizi klasmanlarda temsil edecek ne hakemimiz,nede gözlemcimiz vardı. Sadece ilimizdeki amatör müsabakaları yönetecek sekiz tane il hakemimiz vardı. Öncelikle il hakem kurulu olarak aday hakem kursu açtık. Bu kursa müracaat eden ilimizde futbol altyapısı olan gençlerimizi aday hakem kursuna dahil ettik. Aday hakemi olduktan sonra bir sezon görev alarak müsabaka sayısını tamamlayan 20 tane aday hakemimiz  il hakemliğine terfi ederek ildeki il hakem sayımızı yirmi sekize çıkarmış olduk. Bu arkadaşlarımızın hepsi Artvin’in evlatları. İl hakemlerimizden futbol oyun kuralları sınavında dereceye giren, atletik testte başarılı olan ve müsabakalarını izleyen gözlemci hocalarımızın başarılı gördüğü hakem arkadaşlarımızı il hakem kurulunca mülakata aldık. İlimizden klasmanlara terfi edebilecek hakem ve gözlemcilerimizi TFF merkez hakem kuruluna teklif ettik. Teklif edilen ilimiz hakem ve gözlemcilerimizin hepsi bölgedeki sınavlarda başarı göstererek terfi etmiştir. Artık Artvin ilinden gidip müsabaka yönetecek hakem triyomuz var. Bu Artvin tarihinde bir ilk. Aynı zamanda başka bölgelerin müsabakalarını yönetecek hakemlerimizi izleyip rapor tutacak iki tanede gözlemcimiz( hakem hocası)var. Bu başarıda payı olan TFF merkez hakem kurulu üyemiz 6. ve 9.bölge sorumlusu sayın Alican Lakot’a, desteklerini bizlerden esirgemeyen sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ,her zaman yanımızda olan sayın ASKF Başkanımız Sadettin Dağ’a ve her daim hakemlerimizin her şeyi ile ilgilenen Türkiye Faal Futbol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şubesi Başkanı Sayın Faruk Bülent Yazgül’e il hakem kurulu başkanı olarak çok teşekkür ederken bizleri yalnız bırakmayan ilimizin çok değerli yerel basın temsilcilerine de sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir