Anasayfa / Anasayfa / VALİ DOĞANAY, 15 TEMMUZ GAZİLERİ DERNEĞİ VE PLATFORMU BAŞKANI BULUT’U KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, 15 TEMMUZ GAZİLERİ DERNEĞİ VE PLATFORMU BAŞKANI BULUT’U KABUL ETTİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 15 Temmuz Gazileri Derneği ve Platformu Başkanı Erol Bulut’u makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay, bir süre sohbet ettiği gazi Erol’un ağzından hain darbe gecesi yaşananları dinledi.

Vali Doğanay ise, Türk Milletinin, 15 Temmuz gecesi demokrasiye sahip çıkarak tarihe ismini yazdırdığını dile getirerek, “15 Temmuz’da ülkemizi ve milletimizi canları pahasına koruyan şehitlerimizi ve gazilerimizi her zaman minnet ve şükranla anacağız. Biz millet olarak şehitleriyle beraber yaşayan bir milletiz. Milletimiz, vatanına, demokrasisine, devletine sahip çıkarak bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerine en güzel cevabı vermiş ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya haykırmıştır.” dedi.

Şehit ve gazi ailelerine devletin ve gönül kapılarının her zaman sonuna kadar açık olduğunu belirten Doğanay, “Devletimizin ve hükümetimizin tüm imkanları şehit yakınları ve gazilerimizin emrindedir. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum. Aziz milletimiz sizlerin değerli hizmetlerinizi daima minnetle anacaktır.” diye konuştu.

15 Temmuz Gazileri Derneği ve Platformu Başkanı Erol Bulut ise derneğin ve platformun kuruluş amacı hakkında bilgi verdi.

15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını anlatan Gazi Bulut, “15 Temmuz’da ülke olarak bir destan yazdık. Artvin’de de vatandaşlarımız bu ruha sahip çıktılar. Allah herkesten razı oldun” dedi.

15 Temmuz Gazileri Derneği ve Platformu’nun kuruluş amacı hakkında bilgi veren Bulut, “15 Temmuz 2016 akşamı Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve meşru hükümetini hedef alan menfur darbe girişimi karşısında halkımızın ortaya koyduğu milli birlik ve beraberlik ruhunun yaşatılması, yine menfur darbe girişimi karşısında halkımız tarafından gösterilen sivil inisiyatifin günlük ve profesyonel yaşamın her alanında sağduyu ile sürdürülmesi, gerek ter gerekse kan dökerek vücudunu ülkesi için siper etmiş vatandaşlarımızın tecrübe ve deneyimlerinin ve vatan sevdasının gelecek nesillere aktırılması, yaşanması muhtemel darbe ve benzeri terör teşebbüs ve saldırıları karşısında sivil bilinçlenmenin sağlanması, Türk vatandaşları arasındaki dayanışma ve yardımlaşmanın teşviki ile ülkemizin bütünlüğüne ve geleceğine kast eden her türlü haksız girişime karşı ilgili kanun ve mevzuatın izin verdiği şekilde vatan savunmasına katkı sağlamak amacı ile kurulmuştur.” diye konuştu.

“Şehit olmadığımıza göre başka bir görevimiz var; memlekete sahip çıkmak”

Türk milletinin 15 Temmuz’da gösterdiği ruhun unutulmaması, yaşaması ve gençlere aktarılması amacıyla 15 Temmuz Gazileri Derneği ve Platformu’nun kurulduğunu kaydeden Bulut,” Ben bir 15 Temmuz gazisiyim. 15 Temmuz gecesi bir yiğit adam çıktı “yürüyün” dedi, biz de hepimiz yürüdük. Biz bu platformu bu ruh unutulmasın, yaşasın ve gençlerimize aktaralım diye oluşturduk. Bu bir ekip işi. Aslında bizim başımızda millete sevdalı yöneticilerimiz var. Bize de Allah gazilik nasip etti. Şehit olamadığımıza göre bir görevimiz daha var, memlekete sahip çıkmamız lazım. Milletimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Bunecip milletin hepsi gazidir.  Bu vesileyle, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Bulut,  “15 Temmuz Gaziler Platformu unutmadık, unutturmayacağız, şehit ve gazilerimize verdiğiniz destekten dolayı minnettarız” yazılı Vali Doğanay’ın ismine özel bir vazo hediye etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir