Anasayfa / Anasayfa / Yeni Nesil Temizlik Aracı Arhavi Belediyesi’nin Hizmetinde

Yeni Nesil Temizlik Aracı Arhavi Belediyesi’nin Hizmetinde

İlçenin Temizliği Süpürge Taksiye Emanet

Arhavi Belediyesi temizlik islerinde kullanılmak üzere süpürge taksi adıyla bilinen temizlik aracını envanterine kattı.

Tam donanımlı araç şehrin cadde ve sokaklarının yanında yaya kaldırımları, yürüyüş parkurları, meydan ve geniş alanlarda temizlik işleri için kullanılacaktır. Özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandıkları Cumhuriyet Meydanı ile Sahil Dolgu Alanındaki yürüyüş parkuru hizmet görecek olan alanların başında geliyor.

Elektrikle çalışan araç aynı zamanda hem ekonomik hem de kullanışlı olmasıyla dikkat çekiyor. Belediye envanterine giren aracın denemesi ve kullanımını Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu bizzat yaptı. Başkan Hekimoğlu, gerek manevra kabiliyeti gerek çok yönlü temizlik yapma özelliği ile kullanışlı bir donanıma sahip olan bu araçların aynı zamanda elektrikle çalışan bir araç olması nedeniyle ekonomik özelliğe sahiptir. Şehrin belli başlı noktalarında bu araçla temizlik işlemini yapmış olacağız. Özellikle Cumhuriyet Meydanı, Festival Alanı ve yayaların kullandığı yürüyüş alanları ve düz zemine sahip yollarda etkin bir şekilde kullanılacak.

Elektrik ile şarj yapıldığında sekiz saat kesintisiz hizmet veren aracın bu özelliği zaman içerisinde bu ve buna benzer araçların tedariki ile ekonomik tasarrufta sağlanmış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir