Anasayfa / Anasayfa / ‘Yenilenen Müfredat Programları Eğitimi’ İlimizde Devam Ediyor

‘Yenilenen Müfredat Programları Eğitimi’ İlimizde Devam Ediyor

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde ‘Yenilenen Müfredat Programları Eğitimi’ Tanıtım programı gerçekleştirildi.

Programa Artvin Millî Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul yöneticileri ve temel eğitim öğretmenleri yer aldı.

Programda yeni müfredat programlarının önemine değinen Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, değişen ve gelişen dünyada eğitim sisteminin de revize edilmesinin gerekliliğini vurgulayarak bu programları uygulama noktasında öğretmenlerin rolünün önemli olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü AbdulcelilKahveci ise öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada yenilenen müfredat programları ile bu kapsamda ilimizde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yenilenen müfredat programlarında ana odakların ‘Sadelik, Ahenk ve Bütünlük, Yerli ve Milli Değerler ve Güncellik’ olduğunu vurgulayarak müfredat yenileme çalışmaları sürecinde Bakanlığımız tarafından kurulan ve öğretmenlerle akademisyenlerden oluşan komisyonların aktif rol üstlendiğini ifade etti. Bu kapsamda ilimizde mesleki çalışmalar döneminde gerçekleştirilecek olan program tanıtım çalışmalarında kazanımlarla ilgili atölye çalışmalarına da yer verilmesinin faydalı olacağını söyledi. Programın başarıyla işleyebilmesi için öğretmenlerimizin kendi alanlarındaki programlara hakimiyeti, çaba ve gayretlerinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Bu kapsamda katkı sağlayan tüm okul yöneticilerine ve formatör öğretmenlere teşekkür ederek 2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı ve başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezindeki programın akabinde temel eğitim  zümre öğretmenleri Gazi Ortaokulunda, Ortaöğretim zümre öğretmenleri ise Kazım Karabekir Anadolu Lisesinde yenilenen müfredat programlarının tanıtımı ile ilgili görev alan formatör öğretmenlerle toplantı gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir