Anasayfa / Anasayfa / 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

İl Sağlık Müdürlüğünce 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Gününde seminer düzenlendi.

10 Ekim günü, Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından “Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak kabul edildi. Bakanlığın Dünya Ruh Sağlığı Günü’nün bu yılki teması “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” olarak belirlendi. 81 ilde diğer kurumların da katılımıyla eş zamanlı etkinliklerin yapılması ile ülke çapında farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, İlimizde gençler ve ruh sağlığına dikkat çekmek üzere Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi başta olmak üzere Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne bağlı İl Halk Kütüphanesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik 10 Ekim 2018 tarihi saat 10.00 da Artvin Devlet Hastanesinde görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Nimet Tuğçe Kacertarafından “Psikolojik Dayanıklılık” semineri düzenlendi.

Seminer öncesi gençlere Müdürlüğü Ruh Sağlığı personelleri tarafından bilgilendirme amaçlı broşür dağıtımı yapılmış olup ardından video gösterisi düzenlendi. Seminerin akabinde Artvin Gençlik Merkezi üyesi olan öğrenciler tarafından solo müzik gösterisi gerçekleştirilmiş ve Müdürlüğünde Halk Sağlığı Uzmanı olan Dr. Şeyda Tok tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili kısa bir kapanış konuşması yapılarak etkinlik bitirildi.

Müdürlüğün organizasyonunda gerçekleştirilen etkinliğe Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Artvin Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve lise öğrencilerinden oluşan 180 kişi katılım sağladı.

Ç.p.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir