12 Mart Arhavi’nin Kurtuluşu Törenle Kutlandı

Arhavi’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. YıldönümüTörenle Kutlandı

Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü yapılan tören ve etkinliklerle coşku içerisinde kutlanıyor. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan 12 Mart Arhavi’nin Kurtuluşu törenine, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edildi.

Kutlama programına İlçe Kaymakamı Hasan Ongu, Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu,  kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, siyasi partvi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreni sonrası Arhavili veteran atletlerinden Zafer şahin 100. Yıl nedeniyle  gerçekleştirmiş olduğu koşusunu Atatürk anıtı önünde alkışlarla tamamladı. Buradaki tören  Arhavi Belediyesi’ne ait hizmet araçlarının şehir içi kortej geçişi ile sona erdi. Programa İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam edildi.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, ilçe protokolünü belediye başkanlık makamında ağırladı. Ardından törenin yapılacağı yer olan İlçe Kapalı Spor Salonu’na geçen protokol üyeleri, kutlama programında hazır bulundular. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.(Konuşma metni aşağıda) 12 Mart Arhavi’nin düşman işgalinden kurtuluşunu büyük bir coşkuyla kutladıklarını belirten Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu yaptığı konuşmada, ulusal dayanışma ve bütünleşmeyi hep birlikte bir bütün olarak yaşadığımız tarihi günlerimizden biri olduğunu dile getirdi. Törende rontlar, halkoyunları gösterileri ve  ilk, orta ve lise öğrencileri tarafından şiirler ve günün anlamını belirten konuşmalar yapıldı. Okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 12 Mart Arhavi’nin Kurtuluşunun 100.yılı münasebetiyle bu güne özel Arhavili şair ve yazar olan Galip Kurdoğlu’nun yazmış olduğu şiiri okundu.  Program, Güreş ve Karate  gösterisi, müzik dinletisi ile Artvin  halkoyunları gösterisiyle devam etti.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir