8.Okullar Arası Yöresel Drama Skeç Yarışması Yapıldı

Derekapı Güreş etkinlikleri çerçevesinde Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 8.Okullar Arası Yöresel Drama-Skeç Yarışması yapıldı.

Yöresel Drama-Skeç Yarışmasında ortaokullar arasında Tekkale Ortaokulu, liseler arasında da Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi birinci oldu. Yarışmaya ilçe merkezi ve köylerden izlemeye gelen öğrenci ve velileri ile birlikte ilçe halkının yoğun ilgisi salonu yine doldurdu.

Programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı yaptı.

Avcı, yaptığı konuşmada, Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği Okullar Arası Yöresel Drama Skeç Yarışmasıyla başka bir alanda başarı gösterdiklerine değinerek, Yöresel Drama –Skeç Yarışmasına katkılarından dolayı Yusufeli Kaymakamı Ahmet Altun’a, Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’e ve eğitim camiasına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yöresel olmasına özen gösterilen drama skeç yarışmasında 7 farklı kategori de ödüller verildi. Ortaokullar arasında yapılan drama skeç yarışmasında; En İyi Skeç ödülünü Tekkale Ortaokulu, En İyi Yönetmen ödülünü Yunus Aslan, En İyi Bayan Oyuncu ödülünü Dilara Haşhaş, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Uğur Demirci, En İyi Kostüm ödülünü Kazım Karabekir Ortaokulu, En İyi Dekor ödülünü Halitpaşa Ortaokulu ve En İyi Metin ödülünü Kınalıçam Ortaokulu aldı.

Liseler arasında yapılan drama skeç yarışmasında; En İyi Skeç ödülünü Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi, En İyi Yönetmen ödülünü Adem Yılmaz, En İyi Bayan Oyuncu ödülünü Ayşe Balcı, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Doğukan Atalay, En İyi Köstüm ödülünü Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesi, En İyi Dekor ödülünü Şehit Dursun Acar Anadolu İ.H.L Ve En İyi Metin ödülünü Kılıçkaya Çok Programlı Lisesi aldı.

Ayrıca yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenlere jüri özel ödülü ve mansiyon ödülleri verildi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere günün anısına Yusufeli Belediyesi tarafından baskılı tişört hediye edildi.

Yarışmaya Yusufeli Kaymakamı Ahmet Altun, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir