Anasayfa / Anasayfa / 19 MAYIS ATATÜRK’ Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 MAYIS ATATÜRK’ Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

Bugün, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yıldönümünü kutluyoruz.

Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş; birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret, kararlılık ve inançla verilen o eşsiz mücadele, bilahare Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlanmıştır.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, geleceğimizin teminatı ve umudumuz olan gençlere verilen önemin göstergesidir.

Gençlerimizin, 19 Mayıs’ın içerdiği derin mananın idraki içinde, ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, bizi biz yapan değer, ilke ve hasletlere sonuna kadar sahip çıkacaklarına canıgönülden inanıyorum.

  Bu duygularla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşarken, vatan ve millet uğruna büyük fedakârlıklar göstererek, bizlere bağımsız bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e, kahraman şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize şükranlarımı sunar,  gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalarda başarılar dilerim.

 

 Yılmaz DORUK

 Vali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir