2019 Yılı İlk 6 Aylık Trafik Değerlendirme Toplantısı

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında, 2019 yılı ilk 6 aylık dönemini kapsayan “Trafik Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Rıza Güney, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantıda, 2019 yılı ilk altı aylık dönemde Artvin il genelinde kazaların önlenmesi için yapılan denetimler ve uygulamalar, “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” kampanyası kapsamında 2019 yılı içinde farkındalık yaratılması amacıyla yapılan çalışmaların, okulların açılmasıyla birlikte yeniden faaliyete geçirilmesi, yaya geçidinin önemini belirtmek amacıyla denetimlerin ve faaliyetlerin arttırılması, il merkezi ve ilçeler arasında bulunan bağlantı yollarında virajların sık olduğu bölgelerde kazaların önlenmesi amacıyla alınan ve alınacak tedbirler, Artvin il merkezinde bulunan okulların önlerinde ve çevrelerinde bulunan yaya geçidi ve yaya ikonlarının yapılması, mevcut ise görünürlüğünün arttırılması konuları ele alındı.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda, Polis ve Jandarma birimleri kendi sorumluluk alanlarında yapılan ve yapılacak olan denetimler, Artvin ili geneli kaza istatistikleri konusunda brifing verdi.

-Başarılı trafik personeli ödüllendirildi

Öte yandan Vali Doruk, trafik hizmetlerinde görev yapan 2’si polis, 2’si jandarma olmak üzere 4 personeli trafik hizmetlerinin etkin ve kalitesinin yükseltilmesindeki gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı “Başarı Belgesi” ile ödüllendirdi.

AVBM

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin’de Koronavirüs Vaka Sayısı 47 oldu!

Alınan tüm önlemlere rağmen il dışından ve ilçelerden gelen vaka artışlarıyla beraber Artvin’de koronavirüs tehlikesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir