Aydınlatma Direği Seyir Halindeki Aracın Üzerine Devrildi

Artvin Merkez hastane kavşağında şiddetli rüzgar nedeniyle aydınlatma direği seyir halindeki aracın üzerine devrildi. Olayda yaralanan olmazken maddi hasar meydana geldi.

10 Temmuz pazartesi akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Artvin Merkez hastane caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direği rüzgarın etkisiyle  SeferKındaç’ınkullandığı 08 AD 569 plakalı otomobilin üzerine devrildi. Devrilen aydınlatma direği çevrede bulunan vatandaşlar tarafından aracın üzerinden kaldırıldı.  Sürücü Sefer Kındaç kazada yara almazken, maddi hasar meydana geldi.

Aşırı rüzgara karşı direnemeyen aydınlatma direği devrilirken o anda oradan Yenimahalle’deki işyerine gitmekte olan demir doğrama ustası Kındaç’ın aracının üstüne yıkıldı. Şans eseri yara almadan kurtulan Kırdaç, “43 yaşındayım ilk kez böyle bir olaya tanık oldum. Birden büyük bir gürültüyle arabama direğin düştüğünü gördüm. 43 yaşındayım böyle bir kaza ile karşılaşmadım. Cana değil mana gelsin. Bu direk benim olduğum tarafa üstüme de düşebilirdi. Neyse ki aracın arka kapısına, tavana düştü. Araçta maddi hasar var.   Allah sakladı. Verilmiş sadakamız varmış”. Dedi.

Olayın ardından İl Trafik ekipleri ve ÇEDAŞ çalışanları  anında olay yerine gelerek hasar tespitinde bulundu ve Sefer Kındaç’a geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Hasar tespitinin ardından araç oldan kaldırıldı. Sefer Kındaç, Çoruh Elektrik çalışanlarına ve trafik ekiplerine teşekkür etti.

RUZGARIN SIDDETIYLE AYDINLATMA DIREGI SEYIR HALINDEKI ARACIN UZERINE DEVRLDI
FOTO: DHA