70.Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün organizesiyle gerçekleştirilen yoğun sporcu katılımının olduğu 70.Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri’nde başpehlivanlık kemeri Rıza Yıldırım’ın oldu.

5 Ekim Cumartesi günü oynanan Minik ve Yıldızlar müsabakalarıyla başlayan 70.Geleneksel Karakucak Güreşleri bugün Gençler ve Büyükler Kategorisiyle sona erdi.  Gürcistan, Iran ve Azerbaycan’ın yanı sıra komşu il ve ilçelerden toplamda 250 sporcu katıldığı kıran kırana mücadelelere sahne olan güreşlerde başpehlivanlık kemerinin sahibi Amasya Tuhal’dan Rıza Yıldırım’ın oldu.

  1. Geleneksel Yusufeli Karakucak Güreşleri’nin onur konuğu Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stilde 130 kiloda dünya şampiyonu Rıza Kayaalp oldu. Güreşlerde, izleyicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Kayaalp Yusufeli’nde gördüğü ilgiden son derece memnun olduğunu ifade ederek bundan sonrada Türk bayrağını uluslar arası arenada şereflendirmek için canla başla çalışacağını, hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatların birinci olmak olduğunu söyledi.

Güreşlere; Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Murat Yılmaz, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Taşova Kaymakamı Okan Yenidünya, Ardanuç Kaymakamı Ömer Özbay, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Hallaç, AK Parti İlçe Başkanı Abdülbaki Kayacan, Belediye Meclis Üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güreş Ağası

Yusufeli 70. Geleneksek Karakucak Güreşlerinde bu yıl güreş ağalığını Taş Fırın’ın sahibi ilçemiz iş adamlarından İbrahim ALKAN kazandı ve yeni güreş ağası oldu.

Ayrıca Kontrol Edin

Sınıf Tekrarını Olumlu Buluyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıfta kalmanın olmamasının eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğüne yol açtığına, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir