Anasayfa / Anasayfa / 95 Yaşındaki Erzade Nine, 10 Kasım’da Atatepe’de

95 Yaşındaki Erzade Nine, 10 Kasım’da Atatepe’de

Artvin’de 95 yaşındaki Erzade Nine10 Kasım’da Atatepe’ye çıktı, saygı duruşunda bulundu.

Artvin’de 22 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin yer aldığı Atatepe’ye Türk bayrağı ile gelen 95 yaşındaki Erzade Yalçıntaş saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının ardından 80 yıl geçti ve bu büyük devlet adamı hiç unutulmadı. Cerattepe olaylarında unutulmaz simgesi haline gelen 95 yaşındaki Erzade Yalçıntaş  Türk bayrağı eline alarak 10 Kasım’da atayı Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli önünde andı.

Her 10 Kasım’da Türkiye’nin en büyü Atatürk heykelini ziyaret eden Erzade Yalçıntaş, bu yıl yalnız değildi. 95 yaşındaki Erzade Yalçıntaş’ın 10 Kasım’da Atatepe’ye çıkacağını tanıdıkları kendisini yalnız bırakmadı.

Erzade Yalçıntaş, “Atatürk bize Türkiye’yi armağan etti, Cumhuriyeti kurdu. Askerin arkasında, yanında değil, önünde göğsünü siper etti ve zafer kazandı. Düşmanı püskürttü denize döktü. Türk milletinin bu günlere gelmesine sebebiyet veren Atatürk ve silah arkadaşlarıdır. Buradan Türk milletine sesleniyorum gelecek nesillere Atatürk’ün kim olduğunu doğrusuyla tanıtsın. Ömrüm yettikçe anma törenlerine geleceğim, sağlığım sıhhattim el verdikçe.” dedi.

Genç Kızılay topluluğu da 10 Kasım’ı Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelini ziyaret ederek geçirdi. Kızılay ve Türk bayraklarıyla Atatepe’ye çıkan genç Kızılay topluluğu üyeleri, burada saygı duruşu bulunarak istiklal marşı okudular.

Genç Kızılay topluluğu başkanı Ayşegül Altuntepe; “10 Kasım’da Atattepe’de bulunmamızın  amacı gençlere Atatürk’ü daha iyi tanıtmak ve Ulu önderi hatırlamak, unutmamak olduğunu” söyledi.Ç.P.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir