Anasayfa / Genel / Aç Kalan Hayvanlara Yem Bırakıldı

Aç Kalan Hayvanlara Yem Bırakıldı

Çetin kış şartları nedeni ile etkili olan kar yağışı sonrası Arhavi’de yaban hayatı ve sokak hayvanlarına yönelik olarak beslenme amacıyla yemler bırakıldı.

Doğaya ekmek ve yem bırakan Arhavi Belediyesi ekipleri şehrin belli başlı noktalarına hayvanların rahatlıkla beslenebileceği şekilde yem bırakılmış oldu. Gerek kırsal alanda gerekse şehir merkezinde karla kaplı alanların çok olması özellikle kanatlı hayvanların (kuşlar) beslenmelerini kolaylaştırılacak şekilde yapıldı. Yemlenen bölgelere özellikle kuşların akınına uğradı.

Bu ve buna benzer çalışmalar belediye ekiplerince devam ettirileceği gibi İlçe esnafı ve vatandaşlarında konuya çok hassas olduğu gözlemlendi. Şehrin hemen hemen her noktasında bu ve buna benzer çalışmalar yer aldığı gibi kırsal kesimde de köyler ve mezralarda da yaban hayatı için milli parklar yetkilileri yem bitkisi çalı gibi besleyici gıdaları doğaya bıraktılar. Yetkililer vatandaşların yaban hayatı için konuya olan hassasiyetlerini göstermelerinin önemli olduğunu vurguladılar.

Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir