AÇÜ ACARLAR MYO’DAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARİÇİN ÇOK ANLAMLI BİR FARKINDALIK ETKİNLİĞİ!..

Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Acarlar Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık bölümü öğrencileri 2-8 Kasım lösemili çocuklar haftası nedeniyle farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Volkan Küçük konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Biliyorsunuz 2-8 Kasım tarihleri arası Lösemili Çocuklar Haftasıdır. Biz, AÇÜ Acarlar Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık bölümü olarak farkındalık etkinlikleri yapıyoruz.

Bölüm olarak farkındalık yaratmak için hem okulumuzu tanıtmak, hem de Borçka halkını bilgilendirmek için öğrencilerimizle birlikte esnafı gezdik. Sokakta vatandaşlarla konuşup onlara Lösemili Çocuklar konusunda bilgi verdik. İnsanlar gerçekten duyarlı, gerçekten ilgi gösteriyorlar. Yeter ki siz bir şeyler yapın. Burada hepimize görev düşüyor. Önümüzde ki hafta salı günü de belki uygun donör oluruz bir çocuğumuza derman olabiliriz diyerek kan ve kök hücre bağışı yapacağız. Okulumuza Kızılay’dan bir ekip gelecek.

AÇÜ Acarlar Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölüm Başkanı Volkan Küçük ve bölüm öğrencileri Lösemi ile ilgili bir de farkındalık videosu çekip sosyal medya üzerinden paylaşarak birçok kişiye ulaştı.

Borçka Halkı öğrencilerin duyarlılığından dolayı teşekkür ederek;” Biz 2-8 Kasım tarihleri Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu bilmiyorduk. Üniversite öğrencilerinin böyle güzel ve hepimizi mutlu eden etkinlik yapması çok güzel. İlçemizde bir Yüksekokul olması bize değer katıyor. Bölüm Başkanı Volkan Küçük hocamız da kutluyoruz. Üniversite ile halk olarak biz daha çok bu tür etkinliklerle kaynaşmalı, ilgili olmalıyız.” Şeklinde duygularını dile getirdi.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir