AÇÜ’de Bakım Ve Onarım Var

Artvin Çoruh Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde Rektörlük Binası ve Lojman yapımı ile Üniversitenin Konukevi bakım onarım çalışmaları devam ediyor.

2020 yılı içerisinde yapımına başlanan Üniversitenin Rektörlük binası 6900 metrekare kapalı alana sahip olup 1 yıl içerisinde tamamlanması planlandı. Merkez Yerleşkede 2019 yılında yapımına başlanan 60 adet lojman yapım işinin bu yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. Bakım ve onarım işleri kapsamında Üniversitenin Konukevinde dış cephe kaplama ve 2019 yılında Konukevi ek binası olarak yapılan binanın iç ve dış mekan düzenleme çalışmalarının 2 ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

İnşaatı devam eden binalarda incelemelerde bulunan Artvin Çoruh ÜniversitesiRektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, “Rektörlük binasının tamamlanması ile birlikte halen bir fakülte içerisinde faaliyet gösteren Rektörlük birimleri merkez yerleşkeye taşınacak ve kurumsallaşma anlamında önemli bir adım atılacaktır.  Lojmanların tamamlanması ile de akademik ve idari çalışanlarımızın konut ihtiyacı önemli oranda çözülecektir” dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

GÜLDEN KARABUDAK HAYRETTİN KARACA’YI ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA YAZDIĞİ MESAJLA ANDI

Artvin’in, çevrenin, , doğanın, çocukların can dostu Ege”nin mert insanı Gülden Karabudak, TEMA’nın kurucusu Hayrettin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir