ADD Arhavi Şubesi “23 Nisan Uçurtma Şenliği” Düzenliyor

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yine uçurtma şenliği düzenliyor.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi yine uçurtma şenliği düzenliyor.25 Nisan Çarşamba Günü yapılacak olan “Uçurtma Şenliği” ile ilgili Başkan Emine Hekimoğlu şu açıklamayı yaptı:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan ve dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda çocuklara bayram coşkusunu yaşatmak için, her yıl olduğu gibi bu yıl da “Uçurtma Şenliği” düzenledik.Kaymakamlık onayı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü  desteği ile 25 Nisan Çarşamba Günü Şehir Stadı’nda yapacağımız şenliğe  isteyen sınıflar, öğretmenleri ve velileriyle birlikte katılacaklardır.

Derneğimizin amaçları doğrultusunda çocuklarımızabayram coşkusunu yaşatmak için… Egemenliğinpadişahtan alınıp millete verilmesinin bayram olarak çocuklara armağan edilmesini kutlamak için “Uçurtma Şenliği”yapıyoruz.Bunun için her yıl olduğu gibi bu yıl da okullarda isteyen sınıflara resim dersinde uçurtma yapımını öğretiyorum.Çocuklaruçurtmayı yaparken yapıcı ve yaratıcılıklarını geliştiriyor,emek verdikleri uçurtmaları gökyüzünde bulutlara uçururken mutlu oluyorlar, beklemeyi, özgürlüğü, sabrı,sahiplenmeyi, istemeyi, başarmayı ve yerinde karar vermeyi de öğreniyorlar.

Uçurtma Şenliğimizde Bayrak Yarışı,Çuval Yarışı, Yumurta Yarışı,Balonla Yürüme Yarışı, İp ve Top Oyunları, Yağ Satarım Bal Satarım, Bezirgân Başı, Çember Çevirme, Mendil Kapmaca ve benzeriunutulmaya yüz tutmuş oyunlar eşliğinde eğlenirlerken, aileleri ile birlikte piknik yapacaklar. Arhavi Şehir Stat’ında 25 Nisan Çarşamba Günü saat:10.00 ile 15.00 arasında yapılacak olan UçurtmaŞenliğimize Ana sınıfından 4. Sınıfa kadar tüm öğrenciler,  öğretmenleri ve velileriyle birlikte katılabileceklerdir.Ayrıca çocukluğunu ve bayram coşkusunu yaşamak isteyen diğer çocuklar, gençler ve tümhalkımız da katılacaktır.

Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış içinde, aydınlık mutluyarınlar diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Sınıf Tekrarını Olumlu Buluyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıfta kalmanın olmamasının eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğüne yol açtığına, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir