Ağaçlandırma Çalışmaları Yerinde Görüldü Yusufeli konumlandırılacağı yeni yerleşim alanında alt ve üst yapı çalışmaları devam ederken, Bölge Müdürlüğümüzce tamamlanan 3. kısım ağaçlandırma çalışmaları hakkında Artvin Milletvekili Av. Erkan Balta, Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya’dan bilgi aldı.

Yeni yerleşkede Ağaçlandırma çalışması yapılan alanda Milletvekili Av.Erkan Balta, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ile beraberindeki heyete bilgi veren Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya “Ağaçlandırma çalışması yaptığımız üç kısımda, Yusufeli barajı altında kalacak olan boylu meyve ağaçlarından toplam 5.144 adet ağaç ile 25.600 adet tüplü ve çıplak köklü fidan dikildi. Ayrıca 40 kğ. da fiğ+korunga tohumu ekildi. Baraj altında kalıp yok olacak olan meyve ağaçlarını, yeni yerleşkeye dikmemiz için bizlere veren ve bu türleri geleceğe taşımamıza sebep olan çok değerli Yusufeli halkımıza buradan tekrar teşekkür ediyorum” diyerek, yeni yerleşim yerinde yapılacak olan, eko turizm alanı ve Yeni Yusufeli yerleşim yeri A Tipi Mesire yeri vaziyet planı hakkında bilgi verdi. Milletvekili Av.Erkan Balta yapılan çalışmalar ve projeler için Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya ve ekibine teşekkür etti.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir