AK Parti İlçe Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Arhavi’de 16 Nisan Anayasa Referandumuyla İlgili Bilgiler Verildi

Adalet ve Kalkınma Partisi Arhavi İlçe Başkanlığı tarafından İlçe Danışma Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Büyükoğlu Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Aytolan, eski ilçe başkanları, köy ve mahalle temsilcileri,  il ve ilçe teşkilatı, kadın kolları üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve sandık kurulunda görev yapacak üyeler yer aldı.

Açılış konuşmasının ardından divan kurulu oluşturuldu. Toplantıda AK Parti İl Başkanı Balta divan başkanı olurken, avukat ve hukukçulardan oluşan heyet tarafından 16 Nisan Anayasa Referandumu ile ilgili bilgiler verildi.

Heyet, referandum sürecinde belli kademelerde görev alacak olan üyelere değiştirilecek olan anayasanın maddeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Toplantıya katılan görevlilere vatandaşlara referandumu anlatmaları ve aklındaki soru işaretlerini gidermeleri adına yapılan açıklamaların ardından Başkan Hekimoğlu söz aldı. 16 Nisan referandumunu sonrasında milletin daha uygun şartlarda temsil edileceği bir döneme girileceğinden bahseden Başkan Hekimoğlu; “Referandum sürecinde sahaya inip vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Sistemindeki doğruları anlatacağız. Bir olursak, dayanışma içerisinde olursak ilçede, ilde ve Türkiye’de istediğimiz sonucu alırız. Referandumdan güçlü bir şekilde çıkarsak iç ve dış düşmanlarımıza bir kez daha güzel bir ders vermiş olacağız” dedi. Ardından sözü devralan AK Parti İl Başkanı Balta; “16 Nisan’da yapılacak olan anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Sistemi ülkemizin daha hızlı büyümesine ve güçlenmesine atılan önemli bir adımdır. Milli ve manevi değerlere bağlı, inançlı, vatanını ve bayrağını seven vatandaşlarımız bu seçimde daha hassas davranacaktır” şeklinde konuştu ve referandum sonucunda Arhavi’den yeni bir zafer tablosu beklediklerinin de altını çizdi. Konuşmaların ardından AK Parti İlçe Kadın Kollar Eski Başkanı Dilek Uzun kürsüye davet edildi. Geçmişte yapmış olduğu hizmetlerden ötürü Başkan Hekimoğlu tarafından Uzun’a Arhavi simgesi heykel takdim edildi.

AK parti Arhavi İlçe Danışma Toplantısı divan tarafından yapılan konuşma sonrasında iyi dilek ve temennilerle son buldu.

Ayrıca Kontrol Edin

ARTVİN ARHAVİ İLÇESİ KAVAK VE KİREÇLİ KÖYLERİ TAŞKINLARDAN KORUNUYOR

BASIN BÜLTENİ 10.08.2020 DSİ Artvin’de yaptığı yatırımlarla Çoruh Nehrine altın gerdanlıklar takmaya, vatandaşlarımıza içme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir