Anasayfa / Anasayfa / AK Parti Milletvekili’ndenSahara Tüneli Müjdesi

AK Parti Milletvekili’ndenSahara Tüneli Müjdesi

Kışla’dan Şavşat Yatırımları

24 Haziran seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam eden Milletvekili adayları Av. Erkan Balta ve Muzaffer Çorbacı Şavşat ilçesine gittiler.  Şavşat ilçesindeki seçim çalışmalarına AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’da destek verirken, Kışla, Şavşatlılarla yaptığı sohbetlerde hem Şavşat’a yapılan yatırımları anlattı hem de onlara Sahara Dağı Tüneli’nin müjdesini verdi.

Şavşat ilçesinde milletvekili adaylarına Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, Şavşat İlçe Başkanı Etemşah Coşkun, İl Başkan Yardımcıları Yüksel Kantar, Fatih Tahtalı, il ve ilçe yönetiminden teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şavşat’a Büyük Yatırımlar Kazandırdık

7 yıllık görev süresi içinde Şavşat ilçesine yapılan yatırımları tek tek anlatan Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, yatırımların bundan sonra da devam edeceğini vurgulayarak , “Şavşat ilçemize bir çok eseri kazandırdık, kalıcı eserler kazandırdık. Çevre yolundan kapalı spor salonuna kadar, kaymakamlık binasından öğretmen evine, Şavşat Anadolu Lisesi’nden Şavşat İmam Hatip Okulu’na,ana okulundan okulların kapalı spor salonlarına, meslek yüksek okulunun açılmasından Şavşat evine kadar. Valilik konuk evidir derken ilçemize bir çok eseri kazandırmış bulunmaktayız. Hükümetimize, Bakanlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milletvekili Kışla, Sahara Tüneli’nin de yapılacağını bir kez daha belirtirken tünelin çift tüp olacağını ve 13 Kilometre uzunluğunda yapılacağını müjdeli. Konuyla ilgili açıklamalarda da bulunan AK Parti Milletvekili Kışla; “ Şimdi asıl olaya gelirsek, biliyorsunuz ki Sahara Tüneli düşüncemiz vardı. 2013 yılında proje ihalesi yapılarak tamamlanmıştı. Başbakanımız Binali Yıldırım tünelin yapılacağının müjdesini vermişti. 13 km yapılacak olan Sahara tüneli çift tüp olacaktır. 13 km gidiş ve 13 km dönüş olarak planlanan tünelimiz ihale aşamasına kadar gelmiştir. SaharaTüneli’nin ihalesinin bir an önce yapılması hususunda girişimlerimiz devam etmektedir” dedi.

İftar saatinde Şavşat halkıyla bir araya gelen Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, 7 yıllık Milletvekilliği görevi süresince yaptığı yatırımları anlatarak Şavşat halkına bu süre zarfında kendisine gösterdiği destek için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir