Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1.Etap Yarışları Yapıldı

Türkiye Kano Federasyonu 2017 yılı Akarsu Kano faaliyet programında yer alan “Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1.Etap Yarışları, Rize’nin Ardeşen Akarsu Kano Slalom Yapay parkurunda yapıldı.

Büyükler ve Gençler kategorilerinde K1 ve C1 tekne sınıflarında yapılan Türkiye Kupası yarışlarında Rize, Artvin, Düzce, Trabzon ve Tunceli illerinden katılan 9 kulübün sporcuları katıldı.

Kıyasıya rekabete sahne olan Türkiye Kupası 1. Etap yarışlarında Büyük Erkek K1 Kategorisinde birinciliği Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Anıl Acar aldı. Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü sporcuları Yusuf Emir Ertek ikinci ve Muhammet Emre Ertek’te üçüncü oldu.

Genç Bayan K1 Kategorisinde birinciliği Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Gamze Polat, Rize Adrenalin Spor Kulübü’nden Cennet Ayhan ikinci, Ardeşen Spor Kulübü’nden Sedanur Çavuşoğlu üçüncü oldu.

Genç Erkek K1 Kategorisinde, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Mustafa Arda Acar birinci, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak ikinci, ferdi olarak yarışan Okan Çelik üçüncü oldu.

Genç Erkek C1 Kategorisinde, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Dursun Can Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünden Mustafa Arda Acar ikinci, Artvin Gençlik Merkezi Kültür ve Spor Kulübü’nden Hasan Berk Toprak üçüncü oldu.

Yıldız Erkek K1 Kategorisinde, ferdi olarak yarışan Bahadır Karaduman birinci, Yusufeli Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcularından Emir Toprak ikinci ve Furkan Polat üçüncü oldu.

Yıldız Erkek C1 Kategorisinde, Rize Adrenalin Spor Kulübü Sporcularından Reşat Ceyhun Hapeloğlu birinci, Muhammet Usta ikinci ve Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden Melih Can Akduman üçüncü oldu.

Rize Ardeşen’de yapılan kano şampiyonasında Yusufelili sporcuları yalnız bırakmayan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, ödül töreninde sporculara madalyalarını takdim etti.

TOHM Sporcularının antrenörlüğünü Turan Emniyet, Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularının antrenörlüğünü Uğur Polat, Yusufeli Turizm Doğa ve Su Sporları Kulübü sporcularının antrenörlüğünü Oktay Alkan yaptı.

İlk etabı yapılan yarışların ikinci etabı Geleneksel Derekapı Boğa Güreşleri etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Cuma günü Yusufeli Kano Parkurunda yapılacak.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir