Anasayfa / Anasayfa / Ardanuç Engelliler Derneği’nden Muhteşem Yılsonu Sergisi

Ardanuç Engelliler Derneği’nden Muhteşem Yılsonu Sergisi

Ardanuç Engelliler Derneği “Bana Şans Verin” Adlı El Sanatları Kursunun Yılsonu Sergi Açılışı Yapıldı

Ardanuç Engelliler Derneği ve İş Kur paydaşlığı ile açılan Engellilere yönelik  “Bana Şans Verin” adlı Turistik hediyelik eşya yapımı konulu kursun yılsonu sergisi açıldı.

Aşık Efkari Kültür Salonu’nda gerçekleşen programa Ardanuç Belediye Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutan,   İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, Belediye Başkan Vekili Yaşar Yüksel, Ardanuç   Engelliler Derneği Başkanı Gönül İstanbullu  ,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Şentürk  Ağırbaş, Adalet Ve Kalkınma Partisi Artvin İl Genel Meclis Üyesi Turgut Güner,  CHP İlçe Başkanı Mesut Hüseyin Aksakal, AKP İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, İl Özel İdaresi  Ardanuç İlçe Şube Şefi  Köksal  Şimşek,  CHP Eski İl Genel Meclis Üyesi Dinçer Keser ve Ardanuç halkı katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Ardanuç Engelliler Derneği Başkanı Gönül İstanbullu, davetlilere ve konuklarına teşekkür ederek başladığı kısa konuşmasında şunları söyledi:

“Ardanuç Engelliler Derneği olarak bana şans verin adlı Turistik hediyelik eşya yapımı konulu kursumuz sona erdi. Ardanuç Engelliler Derneği olarak bu bizim dördüncü projemiz.  Bu projemizi de başarıyla bitirmenin gururunu yaşıyoruz.  Proje paydaşımız İş Kur İl Müdürümüze buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tür projeler Sosyal sorumluluk etkinlikleri içinde yer alıyor. Biz bu projelerle sadece el sanatlarını, mesleği öğretmiyoruz.   Engelsiz Yaşam Parkı ve Sosyal Tesislerimizde engelli kardeşlerimizle ve aileleriyle birlikte oturuyor, sohbet ediyor, imece usulü  birlikte yemek yiyoruz. Bir kaynaşma oluyor.  Bu bakımdan engellilerimiz için  önemli çalışma olduğuna inanıyorum.

Ben sözü daha çok uzatmayacağım. Kurs boyunca yaptığımız etkinlikleri slayt halinde göstereceğiz. Bu fotoğrafları sizlere anlatmaya çalışacağım. Son olarak, Bize büyük destekleri olan Başta sayın valimize,  Paydaşımız, sponsorumuz, sayın kaymakamımıza, sayın belediye başkanımıza İş Kur İl Müdürümüze, kurs hocamıza,  Kursiyerlerimize, engelli ailelerimize, kısaca bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 Bu projenin her lirası helal olsun!

Daha sonra söz alan İş -Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, bakanlığın bu tarz projelere oldukça sıcak baktığını ifade ederek, “Bu kardeşlerimizin yapacağı her şey bizim için çok kıymetli” dedi.

Ertürk, bu projenin her lirası helali hoş olsun diyerek şunları söyledi:

“Bu projede kardeşlerimiz hediyelik eşya üretiyorlar. Kendilerini geliştiriyorlar sosyalleşiyorlar.  Bu nedenle bizde bu tarz projelere destek vermeye devam edeceğiz.

Bu iş gönül işi

Burada Gönül hanıma bir parantez açmak istiyorum, kendisinin büyük emeği var kendisini kutluyorum vesile olduğu için bizi de vesile kıldığı için teşekkür ediyorum. Hepimiz birer engelli adayıyız. Kimsenin buradan çıktıktan sonra başına bir şey gelmeyeceğinin garantisi yok onun için bizler bu projeleri çok önemsiyoruz.  Onlar böyle üretime geçtikleri zaman onların yüzleri güldüğü zaman bizim mutluluğumuz bizim heyecanımız iki kat daha artıyor. Ben bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor saygılar sunuyorum.”

Nüfusumuzun yüzde 10’u engelli

Son olarak söz alan Ardanuç Kaymakamı Muhammet Furkan Sancaktutan, “Bugün ayrı bir heyecan içindeyiz. 6 ay boyunca, kursiyerlerimiz çok güzel emek harcadı, gayret gösterdiler” dedi.

İnşallah bu birlikteliğimiz devamı olması dileyerek konuşmasına başlayan Kaymakam Muhammet Furkan Sancaktutan, “Ülke nüfusunun yüzde 10 u engelli. Buda 30 milyonluk bir nüfusa tekabül ediyor. Türkiye’de 30 milyonluk nüfusun göz ardı edilmesi mümkün değildir.

Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum

Bizde Ardanuç ilçemiz olarak sivil toplum kuruluşları olarak belediyemizle, siyasi teşkilatımızlar bu ayrı bir gayret yardım gösterdik. Derneğimiz 6 ay boyunca yaptığı çalışmalarla ciddi emek harcadılar. İlçemizin bu desteğinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum bütün paydaşlara, İlçemizdeki engelli kardeşlerimiz biraz şanslı görüyorum. Çünkü ilçe tamamı nüfusuyla her şekilde her türlü programda yanlarında diyerek projede emeği geçen herkese teşekkürleri sunuyorum.” dedi.

Program yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir