Anasayfa / Anasayfa / Ardanuç’ta  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Ardanuç’ta  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Ardanuç’ta Kaymakam M.Furkan Sancaktutar’ın Başkanlığında  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Hükümet Binası Toplantı Salonunda yapılan 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenlik Toplantısına Kaymakam M. Furkan Sancaktutar, İlçe Jandarma Komutanı Çağlar Önderışık, İlçe Emniyet Amir V. Hasan Ozan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç, İlçe Yazı İşleri Müdür V. Cafer Demirci, Okul, Kurum Müdürleri ve Köy Muhtarları katıldı.

Toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmalarıyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından sunum yapıldı.

Sunum sonrasında Kaymakam M.Furkan Sancaktutar; “Toplantımız İçişleri Bakanlığı koordinesinde gerçekleştiriliyor. İlçemiz okullarında güvenlik açısından tehlikeler bulunmamakla beraber, alınması gereken tedbirler alınıyor ve alınmaya devam edilecek. Velileri temsilen Okul Aile Birliği Başkanları taşımalı velileri temsilen de muhtarları toplantıya davet ettik. 1. Dönem sorunsuz oldu. İnşallah 2. Dönemi de sorunsuz tamamlarız. Özellikle okul giriş-çıkış saatleri sorunlu olmakta, özel güvenlik ve kamera sistemleri bunun için önemlidir.

Taşımalı Eğitimle ilgili sorunlar çok olmamakla beraber ara sıra sorunlar yaşanmaktadır. 2. Dönem de denetimlerimiz devam edecektir. Öğrencilerimiz daha güvenli, daha sağlıklı bir şekilde taşımalarını sağlayacaktır.

Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile ilgili veli, öğrenci, muhtar ve imamlara seminer verildi. Bağımlılıkla mücadele de ailelere de büyük işler düşmektedir. Bu konu ile ilgili 2. Dönemde eğitimler devam edecektir. Okul giriş-çıkış saatlerinde güvenlik görevlilerin okulda olmaları büyük önem arz etmektedir. Ayrıca çocuklarımızı teknoloji bağımlığından uzak tutmamız gerekir” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir