Ardanuç’ta Çıkan Yangında İki Ev Kullanılmaz Hale Geldi

Ardanuç Ovacık Köyü’nde Çıkan Yangında İki Ev Kullanılamaz Hale Geldi

Ardanuç İlçesine bağlı Ovacık Köyü’nde çıkan yangında, 2 ev 1 ambar kullanılmaz hale geldi.

Ardanuç ilçesi Ovacık Köyü’nde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle yangında iki ev bir ambar tamamen kullanılamaz hale geldi.

22 Ağustos gece 22.00 sıralarında başlayan yangın evlerin ahşap olması nedeniyle hızla büyüdü. Yangına müdahale etmek üzere Ardanuç ve Artvin merkezden itfaiye ekipleri sevk edildi. Komşu köylerden vatandaşların da yardımıyla yangın sabaha karşı söndürüldü.

Yüksel Aslan ve Kemal Dede’ye ait olduğu öğrenilen evlerin tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.Yangında evden hiçbir eşya kurtarılmazken yangın mağduru iki aile çaresiz kaldı. Maddi durumları da çok iyi olmayan ve evsiz barksız kalan aileler geçici olarak akrabalarında kalmaya başladı.

Yüksel Aslan ve Kemal Dede yaşadıkları yangın felaketi sonrası çaresiz kalan kaldıklarını ve devletten yardım beklediklerini ilettiler.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir