Anasayfa / Anasayfa / Arhavi ADD,Yarışmalarda Dereceye Girenleri Ödüllendirdi       

Arhavi ADD,Yarışmalarda Dereceye Girenleri Ödüllendirdi       

       

Atatürkçü Düşünce Derneği Ödül Töreni’nde Çocuklar Hediyelerle Coştu

Atatürkçü Düşünce Derneği 10 Kasım etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği yarışmada dereceye giren ve girmeyen 39 öğrenciye ödüller dağıttı.

Ticaret ve sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapılan törene İlçe Milli Eğitim Md. Mustafa Arslanoğlu,  İl Genel Meclis Üyesi Erkan Özyazıcı,  MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Atıf Kesimal, Gençlik ve Spor Md. Erol Tosun, Cumhuriyet Ortaokul Md. Kenan Özşahin, OYKMT LiseMd. İlkerSarıhan, Gaye Çarmıklı Ana Okulu Md. Hasan Gölcüklü, öğretmenler, öğrenci ve velilerle salon dopdoluydu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ADD Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu konuklara yaptığı konuşmaya Hoş geldiniz diyerek başladı. Hekimoğlu; “Amacımız kısaca; Atatürk’ün devrimlerini, ilkelerini, düşünce sistemini, davranışlarını, yapıtlarını inceleme ve araştırma konusu yapmak, yaygınlaştırmak, özünü tüm anlamıyla açıklayıp değerlendirerek savunmak. Hiç bir ayrım gütmeden anayasal, demokratik düzen güvencesinde insan hak ve özgürlüklerini üstün tutarak yurttaşları tam eşitlikle kucaklayıp ulusaldayanışmanın temeliolan toplumsal barışı sürekli kılmak, Laik, çağdaş ve bilimsel eğitimi savunmak. ”Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür “kuşaklar yetiştirmesi için çalışmalar yapmak. Türk kadınının erkeklerle tam bir eşitlik içinde insanlık onuruna yakışır şekilde yaşamasına destek olmak. Her türlü teröre ve sömürüye karşı çıkarak Türkiye Cumhuriyet’ini çağdaş hukuk devleti niteliğiyle sonsuza değin bağımsız yaşatma istencini ve bu yolla Türkiye aydınlanmasını güçlendirmek. Ülkemiz sorunlarına Atatürkçü Düşünce sistemi ışığında çözüm aramaktır.

Bu nedenledir ki; Atatürk’ün gençlerinden O’nunla ilgili duygularını, görüşlerini anlatan yarışmalarımızın sekizincisini düzenledik.Bu yıl en küçük öğrencilerimizi de yarışmamıza kattık. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize katıldıkları için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

Daha sonra başkan Emine Hekimoğlu 10 Kasım’da Ankara’ya götürdükleri dört öğrenciyi nerelere götürüp gezdirdiklerini anlattı.Katkısı olan herkese teşekkür ettikten sonra Ana sınıflarından başlayarak katılan tüm öğrencilere ödüller verildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir