Arhavi MYO’da Tecrübelerini Öğrencilerle Paylaştılar

Arhavi MYO’da Girişimcilik ve İş Dünyası Konuşuldu!

-Arhavi MYO’da gerçekleştirilen “Girişimcilik ve İş Dünyası” konulu Konferansta Artvin’in Girişimci Kadınları öğrencilerimize bilgi ve tecrübelerini aktardı. Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Zaim, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Dilek Alkan ve Müteahhit Rahime Uzun Gültekin’in konuşmacı olarak yer aldığı programda İş Dünyasında Girişimci olmanın faydaları üzerinde duruldu.

 

Sözbilir: “Ya sevdiğiniz işi yapın ya da yaptığınız işi sevin”

Arhavi Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret Sözbilir programın açılış konuşmasında “Girişimciliğin doğuştan gelen bir yetenek olduğunu ancak eğitimler sayesinde hem öğrenilebilir hem de geliştirilebilir bir meziyet olduğuna vurguladı. Konuşmasının sonunda gençlere tavsiyelerde bulunan Sözbilir “Ya sevdiğiniz işi yapın ya da yaptığınız işi sevin” mesajını vererek değerli katılımlarından dolayı konuşmacılara teşekkürlerini iletti.

 

Zaim’den Gençlere; “Mesleğini Seven İşsiz Kalmaz”

Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Zaim konferanstaki konuşmasında, kendisinin Türkiye’deki ilk Kadın Şantiye Şefi olduğunun altını çizerek öğrencilere mesleklerini sevdikleri takdirde iş bulma korkusu yaşamayacaklarını söyledi.

 

“Türkiye’nin Ara Eleman İhtiyacı”

Konferansta konuşmacı olarak gençlerle buluşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Dilek Alkan gençlerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek Türkiye’nin ara eleman ihtiyacına dikkat çekti. Ayrıca kendi kariyer gelişimini öğrencilerle paylaşan Alkan İş Dünyasında tutunabilmek için tecrübenin önemli olduğuna ve özellikle staj sürecinin çok iyi değerlendirilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. Kadınların iş dünyasındaki önemli rollerine değinen Alkan, kendilerine inanan ve güvenen kadınların başaramayacakları işin olmadığını vurguladı.

 

Gültekin: “Her şeye rağmen çalışmaktan vazgeçmeyin”

Artvin İlinde Müteahhitlik yapan ve 2009 yılında Artvin Girişimci İş Kadını Ödülüne layık görülen Rahime Uzun Gültekin, yaşamı boyunca birçok sektörde çalışmak zorunda kaldığını, her türlü zorluklara rağmen çalışmaktan ve üretmekten vazgeçmediğini belirterek gençlere üniversite hayatlarını mesleki anlamda verimli geçirmeleri tavsiyesinde bulundu. Hayat hikayesiyle öğrencileri derinden etkileyen ve onlara iş hayatının zorlukları ve bu zorlukların nasıl aşılması gerektiği noktasında bilgi veren Gültekin, öğrencilerimize farkındalık kazandırdı.

Program sonunda konuşmacılar, kendilerine gelen öğrencilere bilgi ve tecrübelerini aktarmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirerek girişimci olmaktan asla vazgeçmemelerini belirttiler. Soru cevap bölümü ile tamamlanan etkinliğimizin sonrasında konuşmacılara Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fikret Sözbilir tarafından hediyeler ve plaket takdiminde bulunuldu.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir